środa, lipiec 15, 2020
Follow Us
poniedziałek, 01 kwiecień 2019 11:14

Nowa funkcja morza

Bałtyk to nie tylko miejsce do wypoczynku, opalania się, pływania czy korzystania z transportu morskiego.

Lokowanie kapitału w energetykę wiatrową lub fotowoltaikę może być atrakcyjną alternatywą dla lokat bankowych albo nieruchomości. Tym bardziej że nowe prawo zwiększa bezpieczeństwo inwestorów i gwarantuje stabilność cen. Wejście w inwestycje jest możliwe już z kapitałem 15 tys. lub 30 tys. zł, w zależności od źródła. Zainteresowani inwestycjami powinny skupić się na projektach, które wygrały aukcje energii elektrycznej – podkreśla Marcin Orkisz, prezes firmy Energy Invest Group.

Dział: Gospodarka
czwartek, 02 kwiecień 2015 14:39

Laboratorium Fotowoltaiczne w Poznaniu

Metody skutecznego i efektywnego wykorzystania energii słonecznej w przedsiębiorstwach badać ma poznańskie Laboratorium Fotowoltaiczne otwarte 31 marca. W przyszłości ma być ono elementem eksperymentalnej elektrowni fotowoltaicznej.

Dział: Nauka
wtorek, 27 styczeń 2015 14:52

Olga Malinkiewicz chce rozpowszechnić perowskity

Olga Malinkiewicz, polska fizyk, chce rozpowszechnić perowskity w produkcjach baterii słonecznych. Jej starania mogą zrewolucjonizować światowy rynek energetyki.

Dział: Nauka
czwartek, 23 październik 2014 10:13

Pakiet energetyczno-klimatyczny na szczycie UE

Nowe regulacje dotyczące klimatu to główny temat dwudniowego posiedzenia przywódców państw UE. Eksperci podkreślają, że rozwój polskiej energetyki, m.in. poziom inwestycji, będzie w dużym stopniu uzależniony od decyzji podjętych na szczeblu unijnym. Polski rynek czeka wiele zmian, wśród nich fuzje obecnych na nim spółek energetycznych oraz rozwój przydomowych mikroinstalacji.

Dział: Gospodarka
środa, 23 styczeń 2013 05:38

Słoneczne żniwo bardziej obfite

Cienki, elastyczny kolektor przetworzy ponad jedną piątą energii ze słońca w elektryczność. Poznaj wynalezione przez Szwajcarów nowe ogniwo fotowoltaiczne i zobacz dlaczego jest tak niezwykłe.

Dział: Nauka
piątek, 23 listopad 2012 06:54

Więcej pary!

Nowa technologia umożliwia zamianę lodowatej wody w parę wodną. Jedyne, czego wymaga, to niewielka soczewka i światło słoneczne. Zobacz wideo prezentujące to niezwykłe odkrycie!

Dział: Nauka
wtorek, 13 listopad 2012 06:07

Słońce w bąbelkach wodoru

Jak zachować energię słoneczną na deszczowy dzień? Szwajcarscy naukowcy pracują nad metodą, która nie tylko jest przyjazna środowisku, ale niemal śmiesznie tania. Kluczem jest… rdza.

Dział: Nauka
środa, 03 październik 2012 14:50

Polacy coraz bliżej z Chinami

Spowolnienie gospodarcze, które dotknęło Chiny, nie powinno negatywnie wpłynąć na kontakty handlowe z polskim kombinatem. – To jest dla nas ciągle stabilny partner. Partner, który jest przewidywalny – zapewnia Herbert Wirth, prezes miedziowego giganta. Obszarem współpracy między obu partnerami staje się już nie tylko wymiana handlowa, ale również badania naukowe i kultura.

Dział: Firmy

a