niedziela, luty 25, 2024
Follow Us

Według badania Fundacji Adamed - w Polsce przedmioty ścisłe sprawiają problemy aż połowie uczniów.

Gdy czytam informacje oraz legendy na temat, chyba najsłynniejszej, wody toaletowej, produkowanej od ponad trzech wieków według nadal tajnej receptury i w tym samym miejscu, od którego otrzymała nazwę: francuską Eau de Cologne, niemiecką Kőlnisch Wasser i polską Woda Kolońska, przypomina mi się fragment przeboju Sławy Przybylskiej „Siedzieliśmy na dachu”: „Nie na to jest perfuma / Byś ją pił, pił, pił.” Bo początkowo używano jej tylko wewnętrznie, jako napoju do picia.

11 lutego 2004 r. w Tampie na Florydzie zmarł generał Ryszard Kukliński, pierwszy oficer Polski w NATO, patron Muzeum Zimnej Wojny.

Kryptonim „Klasztor” - Dopaść Pileckiego (55’) - to film dokumentalny, przedstawiający szerzej nieznane kulisy wielowątkowej operacji wywiadu komunistycznej bezpieki o kryptonimie „Klasztor”, która doprowadziła do aresztowania Witolda Pileckiego i jego najbliższych współpracowników.

Gliwice-Warszawa, Polska – Tomasz Kołodziejczak i Ignacy Trzewiczek, uznani twórcy i wydawcy, ogłaszają start KANAŁU FANTASTYCZNEGO – nowej platformy dla miłośników literatury, komiksów, gier i innych form szeroko pojętej fantastyki.

Wydawnictwo Biały Kruk i kawiarnia z wartościami „AGERE CONTRA” zapraszają na spotkanie autorskie z prof. Wojciechem Roszkowskim, które odbędzie się 29 stycznia 2024 r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 w kawiarni „AGERE CONTRA” na ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie.

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaprasza do spędzenia w nim zimowych ferii 2024. Na dzieci od lat 6 i ich opiekunów czekają m.in. warsztaty fotograficzne, plastyczne, stolarki oraz haftu, które będą się odbywać od 15 stycznia do 23 lutego.

375 ton śmieci i ponad 20 tysięcy uczestników, super sztaby, dwa programy edukacyjne, podcast i pierwszy las! Rok 2023 dla największej w Polsce akcji społecznego sprzątania rzek i okolic był bardzo intensywny. Wiosenna edycja okazała się rekordowa pod kątem ilości zebranych śmieci oraz liczby zaangażowanych wolontariuszy.

Królestwo Kongresowe zostało utworzone w 1815 r. decyzją kongresu wiedeńskiego z ziem Księstwa Warszawskiego jako monarchia połączona unią personalną z Rosją. Królestwo Polskie było okresem wyjątkowo dynamicznego rozwoju Warszawy. Na ten temat rozmawiamy z historykiem, Piotrem Gursztynem.

20 grudnia br. w Warszawie odbyły się uroczyste obchody setnej rocznicy urodzin wybitnego polityka, prawnika i działacza demokratycznej opozycji Wiesława Chrzanowskiego. Odsłonięto m.in. tablicę na budynku, w którym mieszkał Chrzanowski i wyświetlono poświęcony Mu film dokumentalny.

Strona 1 z 378

a