wtorek, październik 03, 2023
Follow Us

Nawrocki

2 października br. po raz pierwszy zostały wręczone nagrody KOD ESG w pięciu kategoriach. Kapituła nagrodziła firmy i instytucje, których strategie opierają się na idei zrównoważonego rozwoju.

Wiele polskich firm już wdraża różnorodne rozwiązania zbieżne z unijnymi przepisami – to tylko jeden z wniosków płynących z debaty Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, zatytułowanej „Czy jesteśmy gotowi na work-life balance?”, która odbyła się 20 września br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.

KOD ESG to nagroda dla firm i instytucji, których strategie opierają się na idei zrównoważonego rozwoju, a ich dobre praktyki są przykładem dla innych. Kapituła nagradza strategie, inicjatywy, innowacje, produkty i usługi, które pokazują, że idea ESG to nie moda, ani odgórny przymus, ale realne korzyści dla środowiska, ludzi i firm.

Drugi dzień XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu dobiegł końca. Po intensywnym dniu wrażeń i interesujących rozmów uczestnicy mieli okazję nie tylko poznać się wzajemnie, ale również spotkać się z kulturą. Galę rozpoczęło wystąpienie orkiestry Filharmonii Sudeckiej wraz z zespołem muzycznym KOSY.

EuroSkills, czyli największe europejskie konkursy umiejętności zawodowych, w tym roku po raz pierwszy w historii odbywają się w Polsce.

Obecnie pracodawcy muszą włożyć wiele wysiłku, by znaleźć pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, co stawia zatrudnionych w uprzywilejowanej pozycji.

Bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie. Jak podał GUS, w maju krajowa stopa bezrobocia wyniosła 5,1 proc. i był to najniższy wynik od 1990 roku.

Bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie. Jak podał GUS, w maju krajowa stopa bezrobocia wyniosła 5,1 proc. i był to najniższy wynik od 1990 roku[1]. Spadkowa tendencja bezrobocia, sporo niższa od średniej wynoszącej dla strefy euro 6,5 proc.[2], pozwala zapytać, czy Polscy pracownicy są zadowoleni z sytuacji na rynku pracy i czy czują, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika.

W Polsce mieszka ponad 3 mln osób z orzeczoną niepełnosprawnością, z czego 2,5 mln nie pracuje (według danych GUS tylko 61,0 tys. osób z niepełnosprawnością było zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy)[1]. W rzeczywistości ta liczba jest znacznie większa, bo ogółem jest ich od 4 do 7 mln.[2]

Emitel na 2. miejscu w kategorii „Telekomunikacja, technologia, media i rozrywka” w Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Strona 1 z 49

a