A+ A A-
Recenzja

Recenzja (60)

Piotr Gursztyn “Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?”

Piotr Gursztyn w książce “Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?” pokazuje do czego mogłaby doprowadzić współpraca z Niemcami w 1939 roku. 

Arkady: Arcydzieła światowej kartografii

Kolejną nie lada gratkę przygotowało dla czytelników wydawnictwo Arkady. Tym razem wspaniały album dla miłośników starych - chociaż nie tylko - map i planów miast. Jak zwykle w dużym formacie, bardzo starannie wydany i zawierający reprodukcje oraz objaśniające je teksty, ponad sześćdziesięciu najsłynniejszych, zdaniem autora, arcydzieł światowej kartografii i ich tajemnic.

Franciszek: Rodzina uratuje świat!

Obecny papież nie ma łatwego życia. W czasach, gdy media zawładnęły duszami wiernych, jego wypowiedzi są nieustannie manipulowane i tracą właściwy sens. Franciszek zadziwił wiernych i zaniepokoił wielu komentatorów. Wierzących ujął swoją łagodnością i ojcowską miłością, obserwatorów wprowadził w konsternację. Warto zastanowić się, dlaczego.

Jak podejmować decyzje w świecie zalanym przez informacje? „Oczy szeroko otwarte" Noreeny Hertz

Magazyn „Observer" okrzyknął ją jedną z najważniejszych myślicielek w historii, a „Vogue" uznał za jedną z najbardziej inspirujących kobiet na świecie. Książka Noreeny Hertz „Oczy szeroko otwarte" trafiła do rąk czytelników 8 października.

Stare Powązki

„Stare Powązki nie są zwykłym, zabytkowym cmentarzem jakich wiele w Polsce. Są narodową nekropolią, jednym z najważniejszych pomników naszego dziedzictwa, tak jak zamek na Wawelu, klasztor na Jasnej Górze czy Łazienki w Warszawie – pisze we wstępie do tego pięknego albumu wybitny warsavianista red. Jerzy S. Majewski.

"Motylka"

Historia o małej Motylce - choć krótka - wcale błaha nie jest. Danuta Mikołajewska lekko opisuje przygody niefrasobliwego motylego dziecka, zawierając w bajce mądre historie o gasnących z braku miłości i słońca kolorach, o powodach dla których rozbłyskują na nowo, o chwilach w życiu dla których naprawdę warto się starać... To zabawna i wzruszająca, niezależnie od wieku czytelnika, bajka, z barwnymi ilustracjami będącymi jej niewątpliwą ozdobą.

Współpraca według Richarda Sennetta

„Razem. Rytuały, zalety i zasady współpracy" Richarda Sennetta to kontynuacja głośnej „Etyki dobrej roboty". Tym razem wybitny socjolog skupia się na naturze współpracy, śledzi ewolucję rytuałów wspólnego działania od średniowiecza po dzisiaj.

Subskrybuj to źródło RSS
Please provide full Credentials Infomation