updated 6:21 AM CEST, Jun 19, 2019
A+ A A-

Małopolskie drugim woj. pod względem liczby cudzoziemców

Liczba cudzoziemców posiadających ważne zezwolenia na pobyt (m.in. czasowy lub stały) wydane w województwie małopolskim osiągnęła 40 tys. osób. Zdecydowanie najliczniejszą grupę stanowią obywatele Ukrainy. Dominują migracje czasowe związane z chęcią podjęcia pracy.

Podróże Globtrotera: Łeba

Łeba to fenomen bogata w atrakcje i historię. Wielokrotnie niszczona przez “niedźwiedzie morskie”, była ostoją piratów a Rosjanie zostawili tu przykry prezent. W Łebie nie brak atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Zabytki sakralne na Warmii potrzebują pomocy

– W Polsce jest tak mało zabytków – uważa Ignacy Ksawery Krasicki fundator Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, który zastanawia się nad realną pomocą dla warmińskich obiektów. – Wiele z nich zostało bezpowrotnie zniszczonych. Dlatego imperatywem staje się ochrona tej szczupłej substancji, jaka jeszcze nam pozostała.

Iwkowa: cmentarny Kościół skarb

Dopiero po wejściu do wnętrza kościoła cmentarnego w Iwkowej orientujemy się, że jest to jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Małopolsce, wpisany na listę zabytków Szlaku Architektury Drewnianej. Jedna z jej perełek i prawdziwy skarb liczący ponad pięć wieków.

Subskrybuj to źródło RSS
Please provide full Credentials Infomation