środa, grudzień 06, 2023
Follow Us

Wilno atrakcyjne jest przez cały rok. Zarówno dla pielgrzymów przyjeżdżających do Ostrej Bramy, turystów uwielbiających miejscowe tradycje i zwyczaje, jak np. Jarmark Kaziukowy, Dzień Muzyki Ulicznej, czy Święto Pieśni, lub tych, którym tego miasta „nigdy nie jest dosyć”.

Jeziora kojarzą się najczęściej z Mazurami i Kaszubami, czasem też z pasmem nadmorskim. Mało kto jednak wie, o krainie stu jezior, leżącej w Wielkopolsce. Perłą tego regionu jest jezioro Kuchenne.

Gospodarstwo agroturystyczne "Przy piecu" oferuje odpoczynek z dala od zgiełku miasta i blisko natury liczne atrakcje kulinarne i unikalne możliwości dla miłośników podglądania przyrody.

Oryginalny pomysł oraz jego świetna realizacja zarówno w tekstach, jak i blisko 470 dobrych kolorowych zdjęciach, w tym wielu „z lotu ptaka” w ogromnej większości wykonanych przez autorów.

W tym roku przypada 800 rocznica szopek bożonarodzeniowych: pierwsza została zbudowana przez św. Franciszka z Asyżu.

W Centrum Targowo – Kongresowym Ptak Warsaw Expo na polach w gminie Nadarzyn, w odległości blisko 30 km od centrum Warszawy i poza zasięgiem jej komunikacji miejskiej, otwarte zostały Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2023.

Tarnów, dawne galicyjskie miasteczko, zaliczone zostało przez CNN do piętnastki najładniejszych małych miast w Europie.

Ta niewielka osada w liczącej niespełna 16 tys. mieszkańców gminie Odenthal w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia (bo jest jeszcze miejscowość o takiej samej nazwie w Saksonii) przyciąga turystów przede wszystkim niezwykłą świątynią.

Stojący „o rzut beretem” na zachód od katedry św. Piotra i NMP, przy ul. Komedii (Komődienstrasse), kościół św. Andrzeja ma starą metrykę, ciekawe dzieje i szczyci się posiadaniem cennych relikwii oraz zabytkowych dzieł sztuki.

Średniowieczna męczennica, św. Urszula, jest, obok św. Gedeona i Trzech Króli, patronką ponad milionowej Kolonii w Nadrenii Północnej. Patronuje też w tym mieście jednemu z zachowanych do naszych czasów 12 romańskich kościołów.

Strona 1 z 342

a