środa, kwiecień 01, 2020
Follow Us

Wirtualne podróże po czeskich zamkach i pałacach zyskują na popularności. Pytanie czy kiedykolwiek odwiedzilibyśmy ich aż tyle gdyby podróż nie mogła by się odbywać w internecie. Dzisiaj możemy obejrzeć bez wychodzenia z domu m.in.: Pałac Nové Hrady, Pałac Miroslav, Zamek Veveří, Zamek Svojanov, Zamek Potštejn, Pałac Slavkov - Austerlitz.

42. Misteria Pasyjne w Oberammergau zostały przełożone z powodu pandemii koronowirusa. Uznano, że zdrowie gości i współpracowników jest najwyższym priorytetem, postanowiono więc przesunąć zaplanowane Misteria Pasyjne na 21 maja 2022.

Nudzisz się w domu? Możesz zwiedzać czeskie muzea i galerie nie wstając z fotela. Wiele instytucji kulturalnych w Czechach, zamkniętych z powodu epidemii koronawirusa, uruchomiło możliwość wirtualnych spacerów. M.in. Muzeum Narodowe w Pradze, Muzeum Techniki w Brnie czy Muzeum Krajoznawcze w Ołomuńcu. Poniżej przedstawiamy dziesięć propozycji. 

Bezdroża, popularne wydawnictwo przewodników turystycznych i literatury podróżniczej, rozpoczęło w warunkach pandemii koronawirusa akcję promocyjną książek drukowanych, ebooków i autiobooków.

To kolejne dwa przewodniki po sąsiadujących ze sobą krajach południowo – wschodniej Azji w jednym tomie, wydanym w „Złotej serii” Pascala. Łączy je w nim tylko okładka i ruchoma, kieszonkowa mapka.

Broumov, niespełna 8-tysieczne miasto w czeskich Sudetach Środkowych nad rzeką Ścinawką, założyli w XII wieku benedyktyni sprowadzając niemieckich osadników. Było im potrzebne jako ośrodek handlu. Przybyli tu, w ówczesną puszczę, gdy za ciasno zrobiło im się w opactwie w Břevnovie.

#ZmienTerminNieOdwoluj to inicjatywa jednego z właścicieli biur podróży. "Akcja ma na celu budowanie świadomości społecznej i wywołanie empatii, by klient łatwiej zrozumiał sytuację organizatora" - wyjaśnił Piotr Sućko.

Tylko dziesięć kilometrów dzieli od Kętrzyna wieś Owczarnię. Znajduje się w niej ciekawe, prywatne Muzeum Ziemi Mazurskiej z około tysiącem wartych zobaczenia eksponatów.

Trzy kraje w jednym tomie. Tym w rzeczywistości jest nowy przewodnik Pascala po dwu, sąsiadujących ze sobą państwach południowo – wschodniej Afryki i wyspie Zanzibar. Będącej terytorium autonomicznym Tanzanii, ale traktowanym oddzielnie.

Tak jak w wielu innych krajach, Również w Austrii odnotowano przypadki zarażenia się koronawirusem. Ponieważ zdrowie jest najważniejsze, podejmowane są odpowiednie i konsekwentne środki zapobiegawcze, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa.

Strona 1 z 308

a