wtorek, luty 27, 2024
Follow Us
czwartek, 30 listopad 2023 16:10

Gospodarstwo przy piecu - wypoczynek w otoczeniu natury Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zimorodek Zimorodek Rafał Wyszyński

Gospodarstwo agroturystyczne "Przy piecu" oferuje odpoczynek z dala od zgiełku miasta i blisko natury liczne atrakcje kulinarne i unikalne możliwości dla miłośników podglądania przyrody.

Gospodarstwo agroturystyczne "Przy piecu" położone jest nad rzeką Bug, na skraju Puszczy Białej, w miejscowości Udrzynek. 

Mieszkać jak na stepie lub swojsko

W "Gospodarstwie przy piecu" można zatrzymać się w oryginalnej jurcie z Kazachstanu, która została sprowadzona przez gospodarzy podczas jednej z ich podróży. Jurta jest wyposażona w łóżka, kominek, lodówkę, czajnik i podstawowe naczynia. Może pomieścić do 6 osób. Z jurty roztacza się widok na piękne nadbużańskie bagniska, które są obszarem o wysokiej wartości przyrodniczej i krajobrazowej, objętym ochroną w ramach programu Natura 2000. Na bagniskach można obserwować wiele gatunków roślin i zwierząt, takich jak żurawie, bociany, bobry, wydry, żółwie błotne czy grzybienie białe. Można też podziwiać piękne zachody słońca nad rzeką Bug.

"Gospodarstwo przy piecu" organizuje wiele ciekawych atrakcji i wycieczek dla swoich gości, takich jak spływy kajakowe po rzece Bug, wycieczki rowerowe po okolicznych ścieżkach, warsztaty kulinarne, w których można nauczyć się przygotowywać tradycyjne potrawy z regionu, czy wędzenia ryb, które można złowić w pobliskim stawie. Dla osób, które lubią relaks i rekreację, dostępne są sauna, jacuzzi, basen, plac zabaw dla dzieci czy ognisko.

Kulinaria swojskie i egzotyczne

"Gospodarstwo przy piecu" słynie też z pysznego jedzenia, przygotowywanego na ogromnym piecu zduńskim, który jest sercem tego miejsca. Na piecu przygotowuje się wiele potraw, takich jak pieczeń, zupa, chleb, ciasto czy pizza. Gospodarstwo oferuje też domowe wędliny, sery, dżemy, nalewki i miody, które można kupić na miejscu lub zamówić przez internet.

Natura, nie tylko 2000, ścieżki, trasy, widoki, ptaki, rosiczki... - foto raj

Gospodarstwo przy piecu to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokój, prostotę i kontakt z naturą. Tutaj można poczuć się jak na końcu świata, a jednocześnie skorzystać z komfortowych warunków i ciekawych propozycji.

Miłośnikom fotografii przyrodniczej i obserwacji dzikich ptaków, gospodarstwo oferuje też możliwość zrobienia niezapomnianych zdjęć. W pobliżu gospodarstwa znajdują się liczne ścieżki i szlaki, które prowadzą przez lasy, łąki, pola i wioski. Na tych trasach można zobaczyć wiele ciekawych i rzadkich gatunków roślin, takich jak storczyki, rosiczki, grzyby czy zioła.

Bird watching

Można tu też obserwować dzikie ptaki, takie jak orły, sowy, dzięcioły, bociany czy żurawie. Można tu też zobaczyć ślady innych zwierząt, takich jak sarny, dziki, lisy czy zające. Można tu też znaleźć wiele ciekawych i historycznych obiektów, takich jak kapliczki, krzyże, pomniki czy stare domy. Na tych terenach można zrobić wiele pięknych i oryginalnych zdjęć, które będą pamiątką z tego niezwykłego miejsca. Można też podzielić się nimi z innymi na portalach społecznościowych lub w konkursach fotograficznych.

Jeśli chce się dowiedzieć więcej o tym niezwykłym gospodarstwie, można zajrzeć na Gospodarstwo Przy Piecu - NA SKRAJU PUSZCZY I ŁĄK, W POBLIŻU BUGU - UDRZYNEK lub profil na Facebooku. Można też przeczytać [inne artykuły] z portalu Moda na Mazowsze, który promuje ciekawe miejsca i wydarzenia na Mazowszu. Gospodarstwo przy piecu zaprasza wszystkich, którzy chcą spędzić niezapomniany czas w otoczeniu natury i kultury.

Artykuły powiązane

a