środa, czerwiec 29, 2022
Follow Us

W Bezdrożach ukazał się polski przekład bardzo ważnej, mam nadzieję, że nie tylko moim zdaniem, książki Reinholda Messnera.

Czeski Bank Narodowy (ČNB) ogłosił, że niektóre banknoty wkrótce zostaną wycofane z obiegu.

Bezdroża: Alpy Wschodnie

Napisane przez Cezary Rudziński

Polscy miłośnicy wysokich gór i wspinaczki w nich, którzy w Tatrach osiągnęli już wszystko lub prawie wszystko i zastanawiają się nad wyborem wyższych tras i szczytów w innych górach, bardzo często decydują się na Alpy.

Tureckie wybrzeże Morza Egejskiego staje się popularne wśród turystów, którzy unikają zgiełku wielkich śródziemnomorskich kurortów.

W tym roku mija 25. rocznica śmierci Bohumila Hrabala (1914-1997), jednego z najwybitniejszych pisarzy czeskich. Polecamy wycieczkę jego szlakiem do Kerska, ulubionej przez pisarza miejscowości, leżącej około 47 km na wschód od Pragi.

Podczas zorganizowanego w maju br. przez Bułgarię w jej ambasadzie w Warszawie Bułgarsko-Polskiego Forum Biznesu Turystycznego odbyła  się konferencja naukowa na temat zmian w ustawodawstwie obu naszych krajów.

„Wyżyna Krakowsko – Częstochowska i będąca jej przedłużeniem Wyżyna Wieluńska to regiony znane przede wszystkim mieszkańcom Polski południowej – czytam na tylnej okładce drugiego, który recenzuję, przewodnika z nowej serii przewodników Bezdroży Activebook, dla aktywnych turystów, po regionach Polski „pełnych wrażeń”.

Bezdroża: Bieszczady – Activebook

Napisane przez Cezary Rudziński

Wydawnictwo Bezdroża rozpoczęło edycję nowe serii przewodników turystycznych Activebook, z dodatkiem po tytule regionu, któremu są poświęcone, „pełne wrażeń”. Ukazało się już 6 pozycji, które będziemy omawiać sukcesywnie.

Bezdroża: Przewodnik dla tropicieli duchów

Napisane przez Cezary Rudziński

W wydawnictwie Bezdroża ukazał się dosyć niezwykły przewodnik: dla młodych „tropicieli duchów” w Polsce. „..Ta książka – pisze na wstępie autorka – jest dla tych, którzy nie zawahają się podjąć trudów wyprawy w odległe miejsca, dźwigać dobytku w plecaku, spędzić nocy w zamku (lub namiocie koło ruin).

Co to jest Hiszpania de Luxe? Jest to firma promująca Hiszpanię w Polsce poprzez organizację imprez branżowych oraz dla szerokiej publiczności. Tworzymy w Polsce platformę, która pozwala na bezpośredni kontakt sektora turystyki profesjonalnej w Polsce i Hiszpanii.

Strona 1 z 334

a