niedziela, luty 25, 2024
Follow Us

Holiday Park & Resort, zazwyczaj kojarzony z letnim słońcem i zabawą, w sezonie zimowym prezentuje całkiem nowy wymiar wypoczynku. Jakie unikalne doświadczenia i możliwości oferuje Holiday Park & Resort podczas zimowych miesięcy?

Jedną z dominant Kolonii, ponad milionowego miasta nad Renem, czwartego pod względem liczby ludności w Republice Federalnej Niemiec po Berlinie, Hamburgu i Monachium, jest kamienna gotycka, zbudowana na planie kwadratu, pięciokondygnacyjna wieża Kőlner Rathaus – ratusza z piwnicą, stojąca w Innenstadt – centrum starego miasta, między Alter Markt – Starym Rynkiem i Rathausplatz, placem Ratuszowym.

Tuż przy Pipinstrasse, przelotowej ulicy przez kolońską Starówkę prowadzącej na zachód od Deutzer Brűcke, środkowego z trzech mostów przez Ren w tej części ponad milionowego miasta, stoi największy z zachowanych w nim 12 romańskich kościołów: Najświętszej Marii Panny na Kapitolu.

Wilno atrakcyjne jest przez cały rok. Zarówno dla pielgrzymów przyjeżdżających do Ostrej Bramy, turystów uwielbiających miejscowe tradycje i zwyczaje, jak np. Jarmark Kaziukowy, Dzień Muzyki Ulicznej, czy Święto Pieśni, lub tych, którym tego miasta „nigdy nie jest dosyć”.

Jeziora kojarzą się najczęściej z Mazurami i Kaszubami, czasem też z pasmem nadmorskim. Mało kto jednak wie, o krainie stu jezior, leżącej w Wielkopolsce. Perłą tego regionu jest jezioro Kuchenne.

Gospodarstwo agroturystyczne "Przy piecu" oferuje odpoczynek z dala od zgiełku miasta i blisko natury liczne atrakcje kulinarne i unikalne możliwości dla miłośników podglądania przyrody.

Oryginalny pomysł oraz jego świetna realizacja zarówno w tekstach, jak i blisko 470 dobrych kolorowych zdjęciach, w tym wielu „z lotu ptaka” w ogromnej większości wykonanych przez autorów.

W tym roku przypada 800 rocznica szopek bożonarodzeniowych: pierwsza została zbudowana przez św. Franciszka z Asyżu.

Nadarzyn: Targi Turystyczne TT Warsaw 2023

Napisane przez Cezary Rudziński

W Centrum Targowo – Kongresowym Ptak Warsaw Expo na polach w gminie Nadarzyn, w odległości blisko 30 km od centrum Warszawy i poza zasięgiem jej komunikacji miejskiej, otwarte zostały Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2023.

Tarnów, dawne galicyjskie miasteczko, zaliczone zostało przez CNN do piętnastki najładniejszych małych miast w Europie.

Strona 1 z 343

a