updated 6:21 AM CEST, Jun 19, 2019
A+ A A-

Noc Muzeów - możesz spędzić na Komendzie

Noc Muzeów to wydarzenie które trwale zagościło w sercach Warszawian. 18 maja będziemy mogli jak co roku zwiedzać za darmo i do woli. Komenda Główna Policji będzie otwarta dla zwiedzających od 19.00 do 24.00

18 maja 2019 r. Komenda Główna Policji po raz szósty weźmie udział w Międzynarodowej Nocy Muzeów. W tym roku w Warszawie zaplanowano udział 260 instytucji, które również zapraszają na tą szczególną Noc.

Największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w wydarzeniu to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą, historią, i jako organizatorzy imprezy zapewniają ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują swoje często na co dzień zamknięte korytarze.

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, jednak w Polsce – inaczej niż w pozostałych krajach Europy – biorą w niej udział nie tylko placówki związane z kulturą.

Każdego roku przed budynkiem KGP przy ul. Puławskiej ustawia się spora kolejka chętnych do odwiedzin. W tym roku będzie można zobaczyć m.in. gabinet Komendanta Głównego Policji, zapoznać się z umundurowaniem i wyposażeniem polskiej Policji oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Na parkingu przed gmachem Komendy Głównej Policji zaprezentowany zostanie policyjny sprzęt transportowy, a pod okiem funkcjonariuszy z laboratorium kryminalistycznego będzie można zrobić własne odbitki linii papilarnych.

Nie zapomniano również o najmłodszych - będą konkursy i niespodzianki!

 

Program

Nocy Muzeów w Komendzie Głównej Policji

18.05.2019 r. (sobota)

19.00- 24.00

  • Występy Orkiestry Reprezentacyjnej Policji
  • Prezentacja pojazdów policyjnych
  • Prezentacja wybranego wyposażenia Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA"
  • Miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych
  • Punkt daktyloskopii
  • Zwiedzanie gabinetu Komendanta Głównego Policji
  • Zwiedzanie Sali Generalskiej – miejsca spotkań i narad kierownictwa polskiej Policji
  • Wystawy okolicznościowe z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej
  • Konkursy i niespodzianki

Więcej informacji o Nocy Muzeów w Warszawie: http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/

Subskrybuj to źródło RSS
Please provide full Credentials Infomation