środa, październik 04, 2023
Follow Us

Nawrocki

2 października br. po raz pierwszy zostały wręczone nagrody KOD ESG w pięciu kategoriach. Kapituła nagrodziła firmy i instytucje, których strategie opierają się na idei zrównoważonego rozwoju.

Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. zamknęło rok 2022 z rekordowym wynikiem 35,6 mln zł zysku netto. Tak korzystny rezultat był możliwy dzięki przeprowadzeniu i zakończeniu procesu restrukturyzacji, po przejęciu spółki przez Grupę Kapitałową PPL. Wyniki pierwszego półrocza również jednoznacznie wskazują na wzrosty przychodów. 

28 września – Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, zajmujący się m. in. promocja polskiej żywności, organizuje akcję „samozbiory”.

Konieczność wdrożenia w Polsce dyrektywy Komisji Europejskiej o podgrzewanych wyrobach tytoniowych może przynieść negatywne i nieodwracalne skutki dla polskiej gospodarki oraz dla budżetu państwa - uznali eksperci Ośrodka Analiz im. Cegielskiego.

Niebawem minie rok od otwarcia 17 września Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Twarde dane pokazują, czy decyzja o przekopie była słuszna.

Niemal wszystkie duże ugrupowania, startujące w październikowych wyborach, mają w swoich programach rozwój OZE i budowę zielonej energetyki.

Wiele polskich firm już wdraża różnorodne rozwiązania zbieżne z unijnymi przepisami – to tylko jeden z wniosków płynących z debaty Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, zatytułowanej „Czy jesteśmy gotowi na work-life balance?”, która odbyła się 20 września br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.

Blisko dwa miliony pasażerów odprawionych w ciągu miesiąca i historyczny dzienny rekord – tak kształtował się ruch lotniczy w stołecznym porcie w sierpniu 2023 roku.

Fundacja Dorastaj z Nami wraz z innymi organizacjami społecznymi i firmami podpisała Kartę Praw Dziecka w Biznesie. Dokument stanowi wyraz szacunku środowisk biznesowych i społecznych dla praw wszystkich dzieci i jest zobowiązaniem organizacji do ich ochrony. 

O tym, jak ważną rolę w transformacji energetycznej będzie odgrywał wodór świadczy choćby opracowana przez rząd Polska Strategia Wodorowa do roku 2030, która ma wpisywać się w światowe, europejskie i krajowe działania doprowadzając do powstania gospodarki niskoemisyjnej.

Strona 1 z 600

a