poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 30 styczeń 2013 10:16

Bezpieczne Ferie Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do ferii pozostało już tylko kilka dni. Wiele osób w szczególności dzieci i młodzieży wybierze w tym okresie aktywny wypoczynek, spędzając wolny czas na świeżym powietrzu. Okres zimowych ferii, to również czas dalekich podróży, co wiąże się z wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które będą przewozić dzieci na zimowiska. Jak co roku nad bezpieczeństwem najmłodszych wypoczywających w naszym województwie czuwać będą policjanci.

 

Organizatorów wypoczynku, opiekunów oraz rodziców zapraszamy do zapoznania się z niezbędnymi informacjami związanymi z organizacją wypoczynku zimowego zamieszczonymi przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty na stronie http://www.kuratorium.waw.pl/.

Aby ferie minęły bezpiecznie przede wszystkim sami musimy zadbać o własne bezpieczeństwo. Apelujemy do dzieci i młodzieży o rozwagę, a do rodziców i opiekunów zwracamy się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi, na to co robią ich pociechy w czasie wolnym.

Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze ruchu drogowego zorganizują specjalne punkty kontrolne, w których będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku zimowego. Sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu. Dodatkowe patrole „drogówki" czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżnych na stołecznych i powiatowych drogach.

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych, ich rodziców, wychowawców, organizatorów zimowych atrakcji w okresie poprzedzającym rozpoczęcie ferii, jak również przez cały okres ich trwania prowadzone będą interdyscyplinarne spotkania profilaktyczno-edukacyjne z najmłodszymi, konkursy, gry i zabawy poruszające problematykę unikania zagrożeń podczas ferii zimowych.

{jumi [*9]}

a