wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
piątek, 25 styczeń 2013 12:44

Odzyskane obrazy

Napisane przez KGP Poznań
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odzyskane obrazy fot. KGP

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież barokowego obrazu z poznańskiej Fary. Odzyskano również i skradzione dzieło. Zatrzymanemu Tomaszowi P. grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na podwórzu kamienicy przy Placu Kolegiackim 13 w Poznaniu wczoraj późnym wieczorem odnaleźli obraz "Epitafium Biskupa Józefa Pawłowskiego" powstały w 1759 r., ujęty w rejestrze zabytków, skradziony z kościoła farnego. Zatrzymali również mężczyznę podejrzanego o jego kradzież - Tomasza P. (32 l.), wcześniej notowanego za przestępstwa kryminalne.

Obraz został skradziony w czwartek 25 stycznia br. pomiędzy godz. 13.00 a 15.00 z poznańskiej Fary. Obraz wisiał na bocznej ścianie kościoła. Oprawiony był w ramę o wymiarach 200 x 90 cm. Z informacji przekazanych przez świadków wynikało, że mężczyzna niosący duży ciężki przedmiot przypominający właśnie obraz był widziany, gdy szedł przez Plac Kolegiacki.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył specjalną grupę operacyjną. Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu kradzieży, przeglądali nagrania monitoringu oraz rozmawiali ze świadkami. Odbierali także telefoniczne informacje od poznaniaków. Analiza zebranych materiałów pozwoliła na obranie konkretnego kierunku poszukiwań i typowanie konkretnych podejrzanych osób.

Zatrzymanemu Tomaszowi P. może grozić kara nawet 10 lat więzienia.

a