środa, maj 01, 2024
Follow Us
czwartek, 23 czerwiec 2011 01:27

Bardzo ciekawe XXI FE w Krynicy-Zdroju Wyróżniony

Napisane przez Eliasz G. Nachabe
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ferdinando Beccalli-Falco - prezes GE International na Europę Ferdinando Beccalli-Falco - prezes GE International na Europę Fot. mat. prom.

XXI Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju odbędzie się w tym roku w dniach od 7 do 9 września. W trakcie corocznego spotkania w Krynicy odbywa się 5 sesji plenarnych i ponad 100 paneli dyskusyjnych.

Forum w Krynicy-Zdroju to nie tylko miejsce corocznych spotkań liderów polityki i biznesu z całego świata. Tu także odbywa się ponad 100 paneli dyskusyjnych, w których przygotowanie zaangażowane są{jumi [*4]} najbardziej wpływowe ośrodki analityczne, organizacje pozarządowe, i centra doradcze m.in. z Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Rosji i Ukrainy. Szerokie spektrum tematów podejmowanych podczas krynickiego Forum, pozwala na współpracę tak z eksperckimi ośrodkami zajmującymi się ściśle określonym sektorem gospodarki - energetyką, finansami, wolnością przepływu kapitału, makroekonomią, bezpieczeństwem czy ochroną zdrowia jak i z organizacjami pozarządowymi zaangażowanymi w sprawy ochrony swobód obywatelskich, praw człowieka, czy wolności mediów.

Znaczenie doświadczeń sowieckich
Panel dyskusyjny "20 lat po upadku Związku Radzieckiego – znaczenie doświadczeń sowieckich" organizowany przy współpracy z Instytutem Hudsona z siedzibą w Waszyngtonie podejmie problem historycznego dziedzictwa ZSRR w Europie Wschodniej. Instytut jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych think tanków na świecie. Instytut, został założony w 1961 roku, prowadzi badania w zakresie polityki ekonomicznej i zatrudnienia, studiów bliskowschodnich, systemu bezpieczeństwa narodowego, prywatyzacji, polityki społecznej i w wielu innych dziedzinach. Misją instytutu jest poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań gospodarczych i politycznych, co zaowocowało kilkunastoma ważnymi opracowaniami i osiągnięciami, np. "Wyłaniające się mocarstwo japońskie", raport, w którym przewidziano japoński sukces ekonomiczny.
Ukraińskie Centrum Badań Ekonomicznych i Politycznych im. Ołeksandra Razumkowa, jest jednym z najbardziej wpływowych ukraińskich ośrodków analitycznych. Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego jego przedstawiciele wraz z zaproszonymi gośćmi będą szukać odpowiedzi na tytułowe pytanie panelu dyskusyjnego Jaka jest strategia integracji Ukrainy z Unią Europejską? Centrum powstało w 1994 roku, a jego główne obszary zainteresowań to: energetyka, politologia, polityka gospodarcza, bezpieczeństwo międzynarodowe i regionalne, polityka międzynarodowa i socjologia. Sondaże polityczne przeprowadzane przez Centrum Razumkowa należą do najbardziej wiarygodnych i cieszą się największym zaufaniem tak w społeczeństwie ukraińskim, jak i ma arenie międzynarodowej.

Praworządność, a rządy prawa w Europie Środkowej
Praska Fundacja Forum 2000 współorganizuje na XXI Forum Ekonomicznym panel dyskusyjny "Praworządność, a rządy prawa w Europie Środkowej". Fundacja powstała w 1996 roku z inicjatywy byłego prezydenta Czechosłowacji i Czech Wacława Havla, japońskiego filantropa Yohei Sasakawa i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Elie Wiesel. Aktualnie Forum 2000 jest organizatorem największej konferencji w Czechach, która w ubiegłym odbywała się pod hasłem "Świat, w którym żyjemy" i była poświęcona zagadnieniom współczesności - dyskutowano o Iranie, Rosji, architekturze, środowisku i wolności.
Aktywność Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego na Forum Ekonomicznym będzie ogniskować się na ukazaniu różnych aspektów współpracy krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4), ich zaangażowania w kreowaniu polityki zagranicznej UE, a także promocji kultury środkowoeuropejskiej. Fundusz utworzony na mocy umowy zawartej 9 czerwca 2000 r. przez państwa Grupy Wyszehradzkiej ma na celu finansowe wspieranie międzynarodowych inicjatyw: wymiany naukowej, badań naukowych i współpracy w dziedzinie edukacji, wymiany młodzieży, współpracy przygranicznej, a także wspólne reprezentowanie państw Grupy w państwach trzecich.

Ferdinando Beccalli-Falco w Krynicy-Zdroju
Ważnym Partnerem Forum jest także GE International, które patronuje sesji plenarnej: Agenda UE 2020: Sposób na wzmocnienie Europy Środkowo-Wschodniej? Między rzeczywistością a marzeniami". Udział w sesji zapowiedział m.in. prezes GE International na Europę: Ferdinando Beccalli-Falco. General Electric (GE) to firma kierująca się hasłem „Imagination at Work", prowadząca zróżnicowaną działalność na rynkach technologii, mediów i usług finansowych. Ten wielki koncern obsługuje klientów w ponad 100 krajach i zatrudnia ponad 300 tys. osób na całym świecie.
{jumi [*9]}

a