środa, sierpień 17, 2022
Follow Us
piątek, 09 czerwiec 2017 07:11

Nowa wirtualna wystawa

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowa wirtualna wystawa http://www.polin.pl/

Nową wystawę wirtualną poświęconą ludziom i organizacjom prowadzącym działania na rzecz godności oraz praw człowieka udostępniło internautom Muzeum POLIN. Jej bohaterami są zarówno odznaczeni tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, uhonorowani przez Komitet Ogrodu Sprawiedliwych na warszawskiej Woli, jak i osoby, których postawa nawiązuje do wartości Sprawiedliwych i może być dla innych wzorem oraz drogowskazem.

Wśród zaprezentowanych na wystawie znalazły się postaci z całego świata, m.in. Jan Karski, Nelson Mandela, Władysław Bartoszewski, Marek Edelman, David Nott, Antonia Locatelli czy Rosa Parks.

Wystawa „Sprawiedliwi bez granic. Działania na rzecz godności i praw człowieka” szczególną uwagę zwraca na współczesnych Sprawiedliwych, którzy mierzą się ze skutkami trwającej w Syrii wojny domowej i pochylają się nad losem uchodźców. Wśród zaprezentowanych sylwetek osób i organizacji znaleźli się m.in. organizacja Białe Hełmy – ratująca ofiary bombardowań w Syrii czy lekarz Pietro Bartolo, który przyjmuje i leczy uchodźców z Afryki na wyspie Lampedusa.

Wystawa została przygotowana we współpracy z Domem Spotkań z Historią. Wystawę oglądać można na stronie: www.wystawy.sprawiedliwi.org.pl/wystawa/sprawiedliwi-bez-granic.

a