niedziela, maj 19, 2024
Follow Us
czwartek, 11 sierpień 2016 00:00

Szalone Dni Muzyki 2016: Natura Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szalone Dni Muzyki, cieszący się wielką popularnością międzynarodowy festiwal muzyki klasycznej, znany na świecie pod nazwą La Folle Journée w 2016 roku potrwa od 23 do 25 września. W tym roku w Warszawie odbędzie się już jego 7. edycja, a tematem przewodnim będzie NATURA.

W dniach 23-25 września sale, korytarze i okolice Teatru Wielkiego Opery Narodowej wypełnią dziesiątki tysięcy słuchaczy oraz setki artystów. Przez trzy festiwalowe dni organizatorzy zaproszą na blisko 60 koncertów, które będą na tyle zróżnicowane, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zabrzmią kompozycje zarówno stricte klasyczne, jak i nieco odbiegające od tego nurtu, np. klasyka połączona z muzyką elektroniczną, jazzem, animacjami, a także muzyka dalekowschodnia.

Dla najmłodszych została przygotowana bardzo bogata oferta dla różnych grup wiekowych, w tym niemowląt oraz całych rodzin.

W programie festiwalowych koncertów znajdą się utwory inspirowane naturą, które powstawały na przestrzeni wieków, od renesansu, po czasy nam współczesne. Koncerty odbędą się w czterech salach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i w namiocie ustawionym na Placu Teatralnym.

Wśród artystów występujących na festiwalu znajdą się znakomici soliści: skrzypkowie Olivier Charlier i Mariusz Patyra, pianiści Frank Braley i Francesco Tristano, grająca na chińskim instrumencie ludowym er-hu Jiang-Jian Hua, zespoły: Motion Trio, Meccore String Quartet, orkiestry: Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Sinfonia Varsovia i Polska Orkiestra Kameralna. Za pulpitem dyrygenckim staną m.in. Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Grzegorz Nowak i Robert Trevino.

Bilety w cenie 8-15 zł będą dostępne w sprzedaży od 1 września w kasach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, w sprzedaży internetowej www.teatrwielki.pl i www.eventim.pl oraz w punktach Eventim i Empiku. Na koncerty w namiocie wstęp będzie wolny.

Organizatorzy festiwalu: Orkiestra Sinfonia Varsovia, Fundacja Ogrody Muzyczne, CREA i Teatr Wielki – Opera Narodowa. Więcej na: www.szalonednimuzyki.pl oraz www.sinfoniavarsovia.org.

a