środa, czerwiec 19, 2024
Follow Us
wtorek, 16 styczeń 2018 13:44

Sinfonia Varsovia po raz kolejny uczestniczy w "Szalonych Dniach Muzyki"

Napisane przez Sinfonia Varsovia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sinfonia Varsovia po raz kolejny uczestniczy w "Szalonych Dniach Muzyki" Sinfonia Varsovia

„W stronę nowego świata” to hasło przewodnie tegorocznej francuskiej odsłony Szalonych Dni Muzyki (26 stycznia – 4 lutego 2018).

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim w maju pojawi się w Japonii, na początku września w Rosji a na koniec miesiąca Warszawie.

Stałym gościem festiwalu jest orkiestra Sinfonia Varsovia, która w tym roku zagra nad Loarą aż 15 koncertów.

W centrum zainteresowania znajdzie się muzyka kompozytorów, którzy z różnych powodów – osobistych lub politycznych – musieli opuścić swój ojczysty kraj i znaleźć dla siebie ów tytułowy „nowy świat”. Dla niektórych z nich emigracja, mimo wszelkich trudów, okazała się inspiracją do uwolnienia pełni swojego potencjału. Jak mówi René Martin, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Szalonych Dni Muzyki – „Otwartość na świat pozwalała wielu kompozytorom potraktować przymusowe wygnanie ze swojego kraju jako okazję do poznania nowych kultur, co miało znaczący wpływ na ich muzykę.” 

Orkiestra Sinfonia Varsovia jest także organizatorem polskiej edycji Szalonych Dni Muzyki, która odbędzie się w dniach 28-30 września 2018 roku w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Więcej informacji o aktualnych koncertach Orkiestry Sinfonia Varsovia można znaleźć na stronie: 
www.sinfoniavarsovia.org

a