wtorek, kwiecień 23, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/10694.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/10694
poniedziałek, 03 grudzień 2012 19:57

Bibeloty CAFE, miejsce z klimatem Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bibeloty CAFE, miejsce z klimatem Fot.: Grzegorz Micuła

Bibeloty Cafe i Pracownia Kobiety Dojrzałej to miejsce w którym przyjemnie spędza się czas przy herbacie i domowym cieście. Wpadliśmy tam wprost z zakorkowanej ulicy Puławskiej i znaleźliśmy się w cichym zakątku, z czarną Kluską śpiącą na kaloryferze, ogrodem za oknem, wśród gazet, książek i mebli "z duszą". Można tam posiedzieć, poczytać lub pogadać. Od wtorku do soboty, w godzinach 12-22, przy ul. Willowej 9 można zapomnieć o życiu "w biegu".

W Pracowni Kobiety Dojrzałej Organizowane są wieczory z poezją (latem w ogrodzie przy świecach), wykłady o sztuce, zdrowiu, psychologii, są projekcje filmów i dyskusje o filmie, wymienia się ubrania, gra w brydża lub scrabble, a latem można poleżeć w hamaku pod gruszą, słuchając śpiewu ptaków.

{gallery}10694{/gallery}
Bibeloty CAFE - Pracownia Kobiety Dojrzałej powstała jako jeden z projektów dofinansowanych z unijnego Programu Kapitał Ludzki, ponieważ osoby po pięćdziesiątym roku życia to grupa, która wymaga szczególnej ochrony na rynku pracy. Z projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, których łączna wartość to blisko 800 mln zł skorzystało ponad 200 tysięcy osób w wielu 55-64 lata. Ponad 10 tys. osób należących do tej grupy wiekowej otrzymało dotację na rozpoczęcie własnego biznesu. Szczegóły na ten temat przedstawił wiceminister rozwoju regionalnego Paweł Orłowski w kwietniu 2012 roku.
- Co druga osoba w wieku 50-64 lata, zarejestrowana jako bezrobotna lub poszukująca pracy, znalazła pracę, a co czwarta rozpoczęła działalność gospodarczą w ciągu 6. miesięcy po zakończeniu udziału w projekcie - poinformował wiceminister Orłowski. Dodał, że w dwa lata po zakończeniu udziału w projekcie finansowanym z POKL, 91 proc. osób w tym wieku, pracujących w momencie przystępowania do projektu nadal pracuje, w tym ponad 75 proc. u tego samego pracodawcy. Zaznaczył, że w latach 2014-2020 wsparcie dla osób 50+ będzie kontynuowane. - Rozważamy utworzenie oddzielnych działań dedykowanych wyłącznie dla tej grupy wiekowej. Projekt „Inkubator dojrzałej przedsiębiorczości" finansowany jest z Programu Kapitał Ludzki. Dzięki niemu na Mazowszu powstało 36 firm założonych przez osoby 50+. Za realizację projektu odpowiada Fundusz Współpracy i Fundację POLPROM.

Bibeloty Cafe i Pracownia Kobiety Dojrzałej

Warszawa, ul. Willowa 9
www.efs.gov.pl

www.um.warszawa.pl
{jumi [*8]}

a