poniedziałek, grudzień 04, 2023
Follow Us
niedziela, 25 listopad 2012 18:15

Smart City Kielce Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Smart City Kielce www.um.kielce.pl

Kielce znalazły się w gronie sześćiu finalistów konkursu World Smart Cities Awards 2012 w kategorii "Project". W konkursie wzięło udział ponad 160 prezentacji z całego świata w trzech kategoriach: "Project", "City", "Innovative Iniciative".

Celem tego przedsięwzięcia jest określenie miast, inicjatyw i rozwiązań, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju i upowszechnienia koncepcji Smart City. Prawdziwe miasto inteligentne - Smart City - rozwija się, zwiększa wydajność i produktywność chroniąc zasoby przyrodnicze, redukuje zanieczyszczenia i poprawia jakość życia, wykorzystuje nowoczesne technologie do zarządzania miastem w sposób otwarty, włączający obywateli. Znalezienie się w gronie sześciu finalistów konkursu World Smart Cities Awards 2012 w kategorii „Project" jest dla Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej w Kielcach światowym certyfikatem jakości dla rozwiązań w kształtowaniu funkcjonalności tego narzędzia zarządzania zrównoważonym rozwojem miasta.

Kielce mogą się porównywać z miastami takimi jak Mannheim, Bilbao, Istambuł czy Amsterdam, który wyciężył w kategorii „City" aplikacją udostępniającą mieszkańcom informacje miejskiego transportu multimodalnego, aby w ten sposób poprawić w mieście ruch i mobilność. W kategorii "Project" zwyciężyło rozwiązanie amerykańskiej firmy Big Belly Solar związane z nowoczesną gospodarką odpadami i recyklingiem. Pojemniki na odpady wyposażone w ogniwa słoneczne kompaktują odpady za pomocą napędzanego energią słoneczną walca, który pięciokrotnie zwiększa ich pojemność. Pojemniki włączone w system informatyczny sygnalizują napełnienie. System znacznie zmniejszający wydatki publiczne za zbieranie i wywóz odpadów został wdrożony w amerykańskim mieście Filadelfia.

Przedstawione w Barcelonie prezentacje dobrych praktyk i projektów wyłoniły w sumie 18 finalistów, a rozwój zrównoważony i innowacyjność nastawiona na poprawę jakości życia mają stać się dla miast głównymi wytycznymi działań na najbliższe lata.
www.um.kielce.pl

{jumi [*9]}

 

a