środa, maj 22, 2024
Follow Us
środa, 01 luty 2012 12:23

Na narty do Zakopanego z Intercity

Napisane przez Andrzej Ratajczyk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zakopane Zakopane fot. Andrzej Ratajczyk

Turyści, którzy zdecydują się zimą na podróż do Zakopanego pociągami PKP Intercity będą mogli liczyć na tańsze noclegi, obiady i naukę jazdy na nartach. 

Dzięki podpisanym przez PKP Intercity porozumieniom o współpracy z zakopiańskimi instytucjami związanymi z turystyką, sportem i kulturą, pasażerom, którzy pojadą do stolicy Tatr pociągami kategorii Express Intercity, Express oraz Twoich Linii Kolejowych PKP Intercity, będzie przysługiwała 10-procentowa zniżka w obiektach objętych promocją. Warunkiem skorzystania z promocji będzie przedstawienie biletu przewoźnika a prawo do rabatu obowiązywać ma w ciągu 14 dni od daty wyjazdu zaznaczonej na bilecie. W każdym miejscu z promocji można skorzystać tylko raz. Na liście obiektów objętych promocją, która stale jest uzupełniana o nowe placówki, znalazły się biura podróży, hotele, pensjonaty, ośrodki i szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu sportowego, restauracje, kawiarnie, zakopiański Aqua Park, a nawet kino Sokół. Akcja potrwa do końca marca.

Do przyjazdu do zimowej stolicy Polski pociągiem mają turystów zachęcić również promocyjne ceny biletów. Pasażerowie, którzy podróż do Zakopanego rozpoczynają w Krakowie, mogą skorzystać z oferty Last Minute na pociągi kategorii Express Intercity oraz Express. Za bilet na odcinku Kraków-Zakopane zapłacą jedynie 13 złotych. Sprzedaż promocyjnych biletów rozpoczyna się w kasach dworcowych na 30 minut przed odjazdem. Bilety Last Minute nie są dostępne u konduktorów, nie stosuje się do nich żadnych ulg i upustów, nie podlegają też zwrotowi. W cenie jest natomiast zawarta rezerwacja miejsca (nie trzeba dodatkowo kupować miejscówki).

Zakopane nie jest jedyną górską miejscowością promowaną ostatnio przez Intercity. Na rabaty na wybrane usługi hotelarskie, gastronomiczne i turystyczne mogą też liczyć turyści wybierający się do miasta Adama Małysza – Wisły. Dzięki zawartemu w grudniu 2011 roku porozumieniu z Wiślańską Organizacją Turystyczną oraz władzami miasta Wisła, 10-procentowa zniżka na podstawie biletu kolejowego przysługuje pasażerom, którzy do tego górskiego kurortu udają się ekspresem „Wisła". Pociąg ten kursuje w weekendy do końca lutego. W promocji uczestniczy kilkanaście podmiotów zrzeszonych w Wiślańskiej Organizacji Turystycznej.

{jumi [*6]}

a