sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
niedziela, 30 październik 2011 15:51

Podróże dalekie i jeszcze dalsze

Napisane przez Cezary Rudziński
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Katalog biura podróży Opal Katalog biura podróży Opal

Jesień w polskich biurach podróży to udział w dwu dużych, międzynarodowych imprezach targowych: TT Warsaw 2011 i Tour Salon w Poznaniu. Biura podróży przygotowują teraz także katalogi na następny rok – takie, jak ten warszawskiego biura Opal Travel and Business Service.

Biuro to specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów na wszystkie 7 kontynentów. Są to przede wszystkim wycieczki objazdowe po najciekawszych zakątkach obu Ameryk, Afryki, Australii i Azji. W przypadku Europy propozycje są dosyć skromne, ale ciekawe. Ponadto z warszawskim biurem możemy pojechać w zimne regiony naszego globu: na Antarktydę oraz rejsy polarne w Arktyce. Nie brak również imprez typowo wypoczynkowych na najpiękniejszych plażach świata.

Ponad 140–stronicowy, starannie wydany katalog dużego formatu, z mnóstwem zdjęć z każdego kraju, do którego Opal organizuje wyjazdy, zawiera opisy ich tras i terminy, ceny oraz inne warunki udziału w nich. Mimo, iż czasy nie są dla turystyki najłaskawsze, a możliwości udziału w proponowanych wycieczkach dla większości Polaków - ograniczone, firma przygotowała na 2012 rok aż 20 nowości na 4 kontynentach.

W Europie, poza znajdującymi się już w poprzednich katalogach fiordami Norwegii, trzema wyspami archipelagu Azorów, Irlandią, Portugalią i Szwajcarią, nowością w roku przyszłym będzie Rosja na klasycznej trasie: Sankt Petersburg i Moskwa. W Afryce, oprócz dotychczasowych: RPA z Suazi lub Zimbabwe (Wodospady Wiktorii), Etiopii i Madagaskaru, nowością jest dwutygodniowy objazd najciekawszych miejsc Namibii oraz 23–dniowa wycieczka obejmująca RPA, Namibię, Botswanę, Zimbabwe i Zambię.

Programy azjatyckie obejmują m.in. Gruzję i Armenię oraz Izrael i Jordanię. Uwzględniają także kraje rzeczywiście najciekawsze pod względem turystycznym, czyli Chiny z Tybetem, Japonię, Birmę z Tajwanem lub Kambodżą. Pierwszy z tych programów jest nowością. Nowe są także wycieczki do Chin Południowych, Laosu i Wietnamu, Sri Lanki i na Malediwy, do Nepalu i Bhutanu. Z dotychczas realizowanych, bardzo ciekawych wyjazdów warto wspomnieć o Indiach, Korei Południowej oraz o wyprawach do Azji Centralnej śladami Aleksandra Macedońskiego - przez Iran, Turkmenistan i Uzbekistan.

Na trasach Ameryki Północnej i Środkowej nie ma zmian w programie. Dominują wycieczki objazdowe po USA, łącznie z Hawajami, po Meksyku – łączonym także z Gwatemalą, Hondurasem i Belize – śladami największych cywilizacji Mezoameryki. Interesująca jest propozycja 16-dniowej wycieczki do 7 krajów tego regionu, których nazwy znają przede wszystkim filateliści. W Ameryce Południowej do tradycyjnych dla biura Opal kierunków: Argentyny, Brazylii, Chile, Urugwaju, Peru z Boliwią, Ekwadoru z Galapagos lub Kolumbią, w 2012 roku dochodzą dwie nowe trasy po tych dwóch ostatnich krajach – jedna łączona także z Chile.

 

Do wypraw robiących największe wrażenie jest „wycieczka życia". Jest ona przeznaczona tylko dla osób o dochodach grubo przekraczających średnią miesięczną pensję w Polsce. Wycieczka obejmuje Chile z Patagonią i Wyspą Wielkanocną, Argentynę z Ziemią Ognistą oraz Polinezję Francuską (Tahiti, Moorea, Bora Bora). Jest to zarazem jedna z najdłuższych wypraw – podróżuje się 20 dni.

Turystyka na krańce naszego globu nigdy nie była tania i nic nie zapowiada, aby kiedyś taką się stała. I chociaż po miejsca na dalekie wyprawy nie ustawiają się kolejki, jak to bywało ongiś w „Orbisie", to mimo wszystko uczestników nie brakuje. Nic dziwnego – w końcu każdy by chciał zobaczyć najbardziej egzotyczne miejsca na świecie. Opal Travel może nas zabrać właśnie w taką podróż. Więcej na ten temat znajdziecie na: www.opaltravel.pl.

{jumi [*6]}

a