niedziela, maj 19, 2024
Follow Us
czwartek, 28 lipiec 2022 14:05

V edycja konkursu na turystyczny film promocyjny Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Jak co roku, celem konkursu jest wspieranie inicjatyw promocyjnych, które wyróżniają się jakością techniczną, zachęcają do odwiedzenia danego miejsca czy regionu Jak co roku, celem konkursu jest wspieranie inicjatyw promocyjnych, które wyróżniają się jakością techniczną, zachęcają do odwiedzenia danego miejsca czy regionu mat.pras

Już po raz piąty redakcja portalu WaszaTurystyka.pl organizuje konkurs “Kadry z Polski i… nie tylko, w którym wyłoniony zostanie najlepszy film promocyjny w turystyce. Twórcy mogą zgłaszać filmy w trzech kategoriach: dwóch dotyczących regionów i miast Polski, jednej – spotów promujących inne kraje.

Po dwóch ciężkich latach dla całej branży turystycznej, promowanie kierunków, produktów turystycznych, krajów za pomocą spotów reklamowych, filmów staje się znowu ważne. Warto wszak przypomnieć o miejscach, do których tak chętnie wyjeżdżaliśmy przed covidem oraz pokazać zupełnie nowe zakątki.

Wierzymy, że jak w poprzednich edycjach zgłoszonych zostanie wiele wspaniałych filmów promocyjnych – profesjonalnych i amatorskich, nakręconych przez organizacje, samorządy, firmy i prywatnie. Wszystkich twórców zapraszamy do udziału.

Jak co roku, celem konkursu jest wspieranie inicjatyw promocyjnych, które wyróżniają się jakością techniczną, zachęcają do odwiedzenia danego miejsca czy regionu, mają atrakcyjną formę i klarowną treść. W ocenie brana będzie pod uwagę pomysłowość, innowacyjność oraz jakość przekazywanych treści.

Filmy zakwalifikowane do konkursu głównego oceniane będą przez powołane przez jury w następujących kategoriach:

  1. Mój region najpiękniejszy

Długość filmu 180 – 300 sekund
Film ma promować turystyczne walory regionu, miejscowości
Technika – dowolna
Format pliku: mp4, avi
Jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

  1. Smaczek regionu

Długość filmu 60 – 180 sekund
Film ma promować miejsca, obiekty, szlaki turystyczne, produkt turystyczny itp
Technika – dowolna Format pliku: mp4, avi
Jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

  1. Świat jest piękny

Długość filmu 180 – 300 sekund
Film ma promować turystyczne walory regionu, miejscowości poza Polską
Technika – dowolna
Format pliku: mp4, avi
Jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

Filmy można zgłaszać do 23 września 2022 roku za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej Forum Promocji Turystycznej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas XI Forum Promocji Turystycznej, 12 października w Terminalu Lotniska w Radomiu.

Wśród partnerów konkursu i fundatorów nagród znajdą się: Agencja Informacyjna, AM Art Media Agencja PR sp. z o.o., Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, RaportCSR.pl.

a