środa, luty 28, 2024
Follow Us
piątek, 21 maj 2010 17:29

Telewizja w trójwymiarze

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Krzysztof Surgowt, członek zarządu SES Astra Krzysztof Surgowt, członek zarządu SES Astra Daniel Bereza

SES Astra, wiodący operator TV satelitarnej w Europie, i Samsung Electronics postanowiły połączyć siły, by wspólnie wprowadzić technologię trójwymiarowej telewizji na rynek. W maju, podczas targów ANGA Cable Show w Kolonii (Niemcy), obie firmy uruchomiły nowy demonstracyjny kanał Astra 3D.

{jumi [*4]}Jest on nadawany w postaci niekodowanej (FTA) z pozycji orbitalnej ASTRA 23,5E i ma na celu wspomaganie sprzedawców detalicznych w promowaniu telewizji 3D w punktach sprzedaży. Oficjalna prezentacja nowego kanału nastąpiła podczas drugiego dnia targów ANGA w Kolonii.

- Nowy kanał demonstracyjny ASTRA 3D obrazuje duże korzyści płynące z zastosowania przekazu satelitarnego do transmisji wysokiej jakości sygnałów telewizyjnych 3D, a zarazem podkreśla wiodącą rolę SES Astra we wprowadzaniu innowacji w technologii nadawania sygnału telewizyjnego. Niezmiernie cieszy nas współpraca z firmą Samsung i jesteśmy przekonani, że telewizja 3D stanie się kolejnym elementem napędowym rynku domowej rozrywki – powiedział Ferdinand Kayser, prezes i CEO SES Astra. Samsung Electronics, na podstawie umowy o współpracy z SES Astra, może wykorzystywać nowy kanał 3D m.in. w promocji swoich najnowszych telewizorów. - Firma Samsung, która jako pierwsza wprowadziła na rynek rozwiązania do odbioru telewizji 3D, stała się tym samym liderem innowacji 3D. Nawiązując współpracę partnerską z SES ASTRA, Samsung będzie pierwszym producentem, który zaprezentuje przekaz na żywo w formacie 3D poprzez bezpłatny kanał promocyjny. Pozwoli to na przedstawienie wszystkich możliwości innowacyjnej nowej technologii – powiedział Sangheung Shin, prezes Samsung Electronics Europe. Do odbioru trójwymiarowego kanału ASTRY potrzebny jest jednak specjalny odbiornik telewizyjny 3D, tuner satelitarny HD oraz oczywiście specjalne okulary. Niekodowany, bezpłatny kanał 3D oferuje programy sportowe, rozrywkę i muzykę.

{jumi [*9]}

a