niedziela, marzec 03, 2024
Follow Us
niedziela, 23 maj 2010 09:18

Kongres Inwestycyjny OWOCE BIZNESU

Napisane przez KW / Puls Biznesu
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Panorama Warszawy Panorama Warszawy KC
Kongres Inwestycyjny - Alternatywne Sposoby Inwestowania organizowany 22 czerwca w Warszawie w ramach projektu "Owoce Biznesu", to okazja dla prywatnych i instytucjonalnych inwestorów do wymiany doświadczeń na temat specyfiki inwestycji typu VC/PE oraz do dyskusji na temat problemów i perspektyw tego rynku w Polsce.

{jumi [*4]}Organizatorem Kongresu jest Fundacja Obserwatorium Zarządzania, która w ramach projektu "Owoce Biznesu" finansowanego w ramach PO IG 3.3.1 buduje platformę komunikacji pomiędzy przedsiębiorcami, doradcami i inwestorami.

Dostęp do kapitału to jedna z podstawowych barier hamujących rozwój polskiej przedsiębiorczości. Wiedzą o tym zarówno doświadczeni przedsiębiorcy, jak i ci, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie. W dobie kryzysu banki niechętnie udzielają kredytów, a droga po fundusze unijne jest kręta i trudna do przejścia dla małych firm.

Gdzie zatem szukać pieniędzy na rozwój? Jak sięgnąć po fundusze z Unii Europejskiej? Jakie są alternatywy dla kredytu bankowego? I wreszcie - jak przygotować się na spotkanie z inwestorem? Na te pytania można znależć odpowiedż podczas konferencji z cyklu Owoce Biznesu, organizowanych przez Fundację Obserwatorium Zarządzania. Eksperci przedstawiąją na nich możliwości, jakie małym i średnim przedsiębiorstwom oferuje rynek kapitałowy, począwszy od inwestorów prywatnych, poprzez fundusze venture capital / private equity aż po NewConnect – giełdowy rynek dla innowacyjnych firm. W programie znajdują się też praktyczne informacje na temat funduszy unijnych i alternatywnych metod finansowania.

Projekt Owoce Biznesu obejmuje cztery typy konferencji:
- cykl adresowany do małych i średnich firm, poświęcony metodom finansowania rozwoju przedsiębiorstw zobacz program.

- cykl warsztatów adresowanych do małych i średnich firm, poświęconych metodom finansowania rozwoju przedsiębiorstw zobacz program warsztatów.

- cykl adresowany do studentów i mikroprzedsiębiorców, omawiający kwestie przedsiębiorczości, pierwszych kroków w biznesie i kapitału na start własnej firmy - zobacz program.

- cykl adresowany do inwestorów indywidualnych, omawiający kwestie związane z inwestycjami na rynku niepublicznym. - zobacz program.

- cykl adresowany do inwestorów instytucjonalnych, omawiający kwestie związane z inwestycjami na rynku niepublicznym. - zobacz program.

Wśród prelegentów znajdują się przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, eksperci od funduszy unijnych i specjaliści, którzy na co dzień doradzają firmom w drodze po kapitał. W programie nie brakuje studiów przypadków, opisujących doświadczenia ze współpracy przedsiębiorców z inwestorami.

Program Kongresu Inwestycyjnego.

Panel I - sala inwestorów indywidualnych (9.30 - 16.00)

Panel pierwszy jest adresowany do inwestorów indywidualnych, przybliży możliwości, jakie prywatnym inwestorom oferuje rynek niepubliczny oraz zaprezentują sytuację i perspektywy tego rynku w Polsce i na świecie. W programie znajdą się praktyczne informacje na temat procedur prawnych i finansowych związanych z inwestycjami kapitałowymi oraz porady na temat bezpieczeństwa i oceny projektów inwestycyjnych. Nasi prelegenci przedstawią interesujące studia przypadków widziane oczami inwestora i przedsiębiorcy.

Otwarcie Kongresu Inwestycyjnego,
Moderator - Paweł Kubisiak, Fundacja Obserwatorium Zarządzania

Jacek Błoński (European Business Angels Network)
Rynek Business Angels w Europie, spojrzenie na rynek, trendy

Prelegent (Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych)

Jakub Lipiński (Polidea)
Moje doświadczenia z inwestorami - studium przypadku firmy Polidea

Ireneusz Tomczak, Piotr Zakrzewski, (Fundacja Obserwatorium Zarządzania)
Analiza porównania stopy zwrotu z inwestycji w różne instrumenty finansowe, giełdy oraz spółki i start upy z rynku niepublicznego, Prezentacja Projektu "Owoce Biznesu"

Siergiej Krasulenko (Growth Business Management)
Ocena inwestycji pod kątem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa

Krzysztof Libiszewski - Wspólnik (Kancelaria Wardyński i Wspólnicy)
Aspekty prawne transakcji inwestycyjnych (w tym fuzji i przejęć)

Panel II - sala inwestorów instytucjonalnych (9.30 - 16.00)

Panel drugi adresowany jest do inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze VC/PE, banki inwestycyjne, inkubatory, fundusze zalążkowe. Podczas panelu przedstawimy uczestnikom nowe możliwości inwestycyjne, jakie oferuje polski rynek VC/PE oraz trendy dominujące na globalnym rynku inwestycyjnym. W programie znajdą się praktyczne informacje na temat zasad wyceny innowacyjnych projektów gospodarczych oraz ryzyka, jakie wiąże się z inwestycjami na rynku niepublicznym, zarówno pod kątem prawnym, jak i finansowym.

Otwarcie Kongresu Inwestycyjnego, Ireneusz Tomczak, Prezes Fundacja Obserwatorium Zarządzania

Barbara Nowakowska, Dyrektor wykonawczy,
(Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych)
Aktualne stopy zwrotu w inwestycjach kapitałowych na rynku niepublicznym

Marek Dietl (Krajowy Fundusz Kapitałowy)
Rynek Venture Capital, następny krok.

Ireneusz Tomczak, Piotr Zakrzewski, (Fundacja Obserwatorium Zarządzania)
Przegląd najbardziej obiecujących projektów biznesowych zgromadzonych w ramach projektów "finansuj.pl" oraz "Owoce Biznesu" i wnioski z opracowania z 600 inwestycyjnych biznes planów :

Piotr Tamowicz (Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową)
Jak i w co inwestują obecnie fundusze VC na świecie.

Maciej Jesionowski (firma doradcza Deloitte)
Prezentacja wyników badania "Central Europe Private Equity Confidence Survey"

Agnieszka Pakulska (Fundusz MBO AVALON)
Jak fundusz VC może inwestować razem z menedżerami?

{jumi [*9]}

a