Artystce towarzyszyć będzie TRIO Gogolewski w składzie: Wojciech Gogolewski, Paweł Pańta, Adam Lewandowski oraz gościnnie Przemysław Kostrzewa oraz zaproszeni przez jubilatkę wokaliści: Katarzyna „Kate" Idzikowska, Klaudia Abramowicz i Rafał Błach.
Podczas koncertu usłyszymy klimatyczne ballady jazzowe, bluesy i piosenkę aktorską. Wykonane będą kompozycje m.in.: T. Prejznera, J.Nettera, W.Gogolewskiego do tekstów m.in. W. Szymborskiej, W. Młynarskiego i J. Kofty. Anna Osmakowicz zostanie także odznaczona medalem Gloria Artis oraz będzie jej wręczona nagroda, SAWP-u i Polskiego Związku Esperanto, za szerzenie kultury polskiej na świecie.
Obchodząca 30 lecie pracy artystycznej Anna Osmakowicz jest wszechstronną wokalistką wykonującą wiele gatunków muzycznych. Nagrała m.in. siedem albumów solowych. Aktualnie przygotowuje kolejny do tekstów Leona Sęka „Kobieta szuka szczęścia". Tytułowa piosenka albumu zajęła III miejsce na światowym festiwalu 12net.worldsong.Detroit'15.
Artystka wykonuje utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów m. in.: T Prejznera, W. Nahornego, S. Niwelta, A. Seroczyńskiego, W. Piętowskiego, J. Senta, R. Szeremeta, W. Gogolewskiego, A. Skorupki i M. Sewena. Do swojej twórczości wybiera teksty najwybitniejszych autorów m. in. W. Młynarskiego, J. Kofty, A. Osieckiej i W. Szymborskiej, J. Millera, L. Sęka, B. Choińskiego i J. Gałkowskiego.
Anna Osmakowicz reprezentowała polską kulturę m. in. w: Niemczech, Belgii, Danii, Szwajcarii, Francji, Grecji, Kanadzie, Japonii, Chinach, Korei, RPA, Rosji i Azerbejdżanie. W latach 1979-1981 była na stałe związana z Polskim Radiem i występowała w cyklicznym programie „Podwieczorek przy mikrofonie pod kier. muz. Stefana Rachonia. W 1984 r. grała w Teatrze Nowym w Warszawie w musicalu „Orfeusz i Eurydyka w krainie tęczy" w reż. R. Cieśli. W 1984 r. zdobyła też główną nagrodę Złoty Samowar wraz z zespołem Impuls na Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze. W 1986 r. występowała w musicalach w Teatrze Syrena. Od 1986 do 2003 r. wykonywała muzykę operową, na stałe związana była z Teatrem Wielkim Operą Narodowa w Warszawie. Występowała m. in. w spektaklach: „Aidzie" G. Verdiego, „Carmen" G. Bizeta, „Damie Pikowej" P. Czajkowskiego, „Greku Zorbie" M. Theodorakisa, „Halce" S. Moniuszki, Traviattcie G. Verdiego i „Madame Butterfly" G. Puciniego. W 2000 r. wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Pekinie pod batutą samego maestro.
W 2004 r. ponownie wróciła do muzyki rozrywkowej i jazzu. W latach 2005 - 2007 nagrała trzy płyty z polskimi kolędami i pastorałkami w języku esperanto, które ukazały się w 37 krajach nakładem wydawnictwa La Ondo de Esperanto i promowały polska kulturę na świecie. Warto wspomnieć, że artystka posiada wszechstronne wykształcenie wokalno-muzyczne. Jest absolwentką wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie u profesor Katarzyny Zachwatowicz, a także uczestniczyła w warsztatach jazzowych w Chodzieży w klasie prof. Tomasza Ochalskiego.
W jubileuszowym koncercie udział weźmie także pianista, kompozytor i aranżer Wojciech Gogolewski - lider m. in zespołów: No Smoking, Kwartet Wojciecha Gogolewskiego, Wojciech Gogolewski Trio, pianista w Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego. Muzyk występował m. in. w Szwecji, Grecji, Niemczech, Francji czy Holandii, Finlandii, Kanadzie, a także na Jazz Jamboree w Warszawie. Gogolewski jako kompozytor współpracuje m. in. z M. Szcześniakiem, H. Frąckowiak, M. Bajorem, P. Szulkinem, F. Falkiem, J. Antczakiem. Jego muzyka brzmi w ponad czterdziestu spektaklach teatralnych, i filmach. Aranżował utwory dla Vanessy May na płytę z 1999 r. Jest autorem instrumentacji na orkiestrę utworów Fryderyka Chopina do filmu Jerzego Antczaka „Chopin. Pragnienie miłości". Obecnie współpracuje na stałe m. in. z amerykańskim trębaczem jazzowym G. Guthmanem, P. Pańta, A. Lewandowskim, P. Kostrzewa, L. Szafran, A. Osmakowicz, B. Zalewska.
Kolejny artysta biorący udział w warszawskim koncercie to Paweł Pańta. Muzyk współpracuje m.in. z kwartetem Prima Vista, z którym koncertuje z takimi solistami jak: K. A. Kulka, P. Paleczny, J. Stanienda, T. Wojnowicz, J. Kotnowska. Nagrał z kwintetem I Solisti di Varsavia, z którym współpracuje od wielu la i Karolem Radziwonowiczem dwie płyty poświęcone twórczości F. Chopina. Paweł Pańta uczestniczył w nagraniu wielu płyt zarówno klasycznych, jak i jazzowych. Jest zdobywcą Grammy Award 2014.
Obecny na jubileuszu Przemysław Kostrzewa to muzyk współpracujący na stałe m.in. z Borysem Szycem, Anną Osmakowicz, Piotrem Polkiem, Wiesławem Pieregorulką, Grzechem Piotrowiczem, Miladros Moreną, Krzysztofem Herdzinem, Akwarium Big Band, Big Oxen Band, Tygmont Big Band Zbigniewa Namysłowskiego i Teatrem Muzycznym ROMA. Pracuje przy produkcjach telewizyjnych – The Voice of Poland, Taniec z gwiazdami, Przebojowa noc, Opole Festival, Must be the music, oraz z Programem 3 Polskiego Radia. Brał udział w nagraniu płyty „Gentleman's" w 2012 i 2013 r. Zagrał w projekcie „Bez Ciebie..." Anny Osmakowicz z muzyką Tadeusza Prejznera.
Kolejny artysta, którego będziemy mogli posłuchać podczas koncertu to Adam Lewandowski- wszechstronny muzyk grający na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Jego kariera artystyczna wiedzie przez wiele obszarów muzycznych, od zespołów rockowych tj. Mech, poprzez muzykę country tj. Country Family, Lonstar Band, muzykę popową: Anna German, grupa VOX, po płyty studyjne Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, Haliny Frąckowiak, Andrzeja Zauchy, Anny Osmakowicz, czy musical „Kolęda nocka". Ma na swoim koncie nagrania do wielu filmów. Wykonuje również flamenco oraz muzykę afrokubańską. Współpracuje z najlepszymi muzykami tj. m.in.: Wojciechem Karolakiem, trio Marka Blizińskiego, Wojciechem Gogolewskim, Tomaszem Szukalskim i Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego. Przez wiele lat grał koncerty z wybitnym skrzypkiem Wadimem Brodskim.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa Muzeum Jazzu przedstawiająca grafiki polskich jazzmanów autorstwa Julii Rumianowskiej i Klaudii Abramowicz.
Patronat nad wydarzeniem objęło m. in. Narodowe Centrum Kultury, TVP2, RDC, Jazz Forum, Legalna Kultura i Muzeum Jazzu.
{gallery}24748{/gallery}