sobota, czerwiec 25, 2022
Follow Us
poniedziałek, 26 wrzesień 2016 14:27

Koncert Shishkina na 200-lecie UW

Napisane przez WS
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji jubileuszu 200-lecia istnienia Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowany został kolejny recital fortepianowy z cyklu „Chopin był z UW". Tym razem przed publicznością zagrał Rosjanin, Dmitry Shishkin. Wszystkie wydarzenia obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Ideą cyklu „Chopin był z UW" jest przypomnienie, że Uniwersytet Warszawski to miejsce szczególne w biografii Fryderyka Chopina. Kompozytor nie tylko przez dziesięć lat mieszkał wraz z rodzicami i rodzeństwem na terenie kampusu uniwersyteckiego, lecz także ukończył Szkołę Główną Muzyki, będącą częścią Wydziału Nauk i Sztuk Pięknych UW.

W sali uniwersyteckiego Auditorium Maximum przypomniane zostały najpiękniejsze utwory Mistrza w najlepszych światowych interpretacjach Eugena Indjica ze Stanów Zjednoczonych, Markusa Groha z Niemiec oraz Ingolfa Wundera z Austrii. Tym razem przed publicznością wystąpił laureat ostatniego Konkursu Chopinowskiego, Rosjanin, Dmitry Shishkin - zdobywca VI nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 r. Dmitry ma na swoim koncie również szereg innych laurów zdobytych na konkursach pianistycznych w Rosji, Chinach, Bułgarii, Niemczech, Brazylii i we Włoszech. Koncertuje jako solista oraz z orkiestrami w całej Rosji oraz na estradach Europy i świata.

a