niedziela, maj 19, 2024
Follow Us
wtorek, 27 wrzesień 2016 00:00

Warszawski Festiwal Filmowy Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawski Festiwal Filmowy http://wff.pl/

W tym roku organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego w dniach 7-16 października 2016 roku proponują, z racji położenia Polski i w odróżnieniu od innych festiwali, dużo opowieści z Europy Środkowej i Wschodniej - od Węgier, Czech przez Litwę, Estonię po Rosję. Galę otwarcia uświetni pokaz filmu "Honorowy obywatel" w reżyserii Gastona Duprat i Mariano Cohna.

Kina festiwalowe to Kinoteka w PKiN - pięć sal (nr 1, 2, 3, 4, 7), seanse od godz. 9.30 rano do północy oraz Multikino Złote Tarasy – cztery sale (nr 1, 2, 3, 4) na najwyższym piętrze galerii handlowej, ul. Złota 59. Seanse od godz. 11.00 do północy.

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w czwartek 29 września i potrwa do 6 października w godzinach 11-20 w KINOTECE w Pałacu Kultury i Nauki. Przedsprzedaż będzie kontynuowana w trakcie festiwalu od 7 października (piątek) do 15 października w kinach festiwalowych w osobnych kasach.

Od 2009 roku Warszawski Festiwal Filmowy wszedł do elitarnego grona wydarzeń, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych (www.fiapf.org) jako międzynarodowe konkursowe festiwale filmowe. Dyrektorem Warszawskiego Festiwalu Filmowego jest Stefan Laudyn, który tak mówi na temat WFF:  "Chodzi nam o to, żeby pokazać film zanim dostanie Oscara, doprowadzić do spotkania z warszawską publicznością reżysera zanim ten zdobędzie nagrodę w Cannes. (...) W roku 2012 rozpoczęliśmy współpracę z pekińską Film Factory. Dzięki naszemu wspólnemu przedsięwzięciu China-Eastern Europe Film Promotion Project filmy z Polski i Europy Wschodniej są co roku w Chinach, które na naszych oczach stają się największym rynkiem filmowym świata. Wraz z FIPRESCI organizujemy warsztaty dla młodych dziennikarzy i krytyków filmowych. Młodzi filmowcy mogą uczestniczyć w warsztatach CentEast Next."

Więcej na: www.wff.pl i na Facebooku: www.facebook.com/warsawfilmfestival.

  

Sprzedaż biletów na dzień bieżący będzie prowadzona w kinach festiwalowych w osobnych kasach dniach 7-16 października, w których będzie można kupić bilety na dowolnie wybrane seanse do obu kin.

Kasy przedsprzedaży i kasy na dzień bieżący będą otwarte na pół godziny przed pierwszym seansem w danym kinie festiwalowym.
KINOTECE w godzinach 9 - 21:30
MULTIKINIE Złote Tarasy w godzinach 10:30 - 21:30

Bilety są sprzedawane do momentu wyprzedania miejsc na seans.
Bilet jest ważny tylko do godziny rozpoczęcia seansu podanej na bilecie.
Miejsca w kinach nie są numerowane.

32. WARSZAWSKI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 7-16.10.2016

O WFF
Sekcje i nagrody

SEKCJE KONKURSOWE

KONKURS MIĘDZYNARODOWY
Dla filmów fabularnych (powyżej 60 minut) z całego świata. Premiery światowe, międzynarodowe i europejskie.

KONKURS 1-2
Dla pierwszych i drugich pełnometrażowych (powyżej 60 minut) filmów fabularnych w dorobku ich reżyserów z całego świata.

KONKURS WOLNY DUCH
Dla filmów niezależnych, nowatorskich, buntowniczych. Prezentujemy pełnometrażowe (powyżej 60 minut) filmy fabularne i dokumentalne z całego świata.

KONKURS FILMÓW DOKUMENTALNYCH
Dla pełnometrażowych filmów dokumentalnych (powyżej 60 minut) z całego świata.

KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH
Dla krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych oraz animowanych (do 40 minut) z całego świata. Zwycięzcy mogą się ubiegać o Oscara®, Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej.

SEKCJE NIEKONKURSOWE

POKAZY SPECJALNE
Dla pełnometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych (powyżej 60 minut) z całego świata. Sekcja niekonkursowa.

POLSKA KLASYKA
Dla polskich filmów (powyżej 60 minut) starszych niż 10 lat, które stanowiły istotne osiągnięcia polskiej kinematografii. Sekcja niekonkursowa.

ODKRYCIA
Pełnometrażowe filmy fabularne i dokumentalne (powyżej 60 minut) poruszające tematy współczesne z całego świata, prezentowane wcześniej na festiwalach filmowych za granicą. Sekcja niekonkursowa.

RODZINNY WEEKEND FILMOWY
Filmy dla dzieci oraz ich rodziców (sekcja niekonkursowa, filmy o dowolnej długości).

NAJLEPSZE POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE 2016
Dla wybranych polskich filmów krótkometrażowych z tego roku. Sekcja niekonkursowa.

NAGRODY

W KONKURSIE MIĘDZYNARODOWYM
a/ Główna Nagroda – Warsaw Grand Prix
Finansowa część nagrody: 100.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).

b/ Nagroda za Najlepszą Reżyserię – Best Director
Finansowa część nagrody: 10.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).

c/ Nagroda Specjalna Jury – Special Jury Award
Finansowa część nagrody: 5.000 złotych*). Nagrodę może otrzymać aktor, kompozytor, montażysta, operator obrazu, producent, reżyser, scenarzysta lub scenograf.
Może być tylko jeden zwycięzca każdej z nagród w Konkursie Międzynarodowym (bez ex-aequo).

W KONKURSIE 1-2
Główna Nagroda – Winner of 1-2 Competition
Finansowa część nagrody: 10.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów). Może być tylko jeden zwycięzca Nagrody w Konkursie 1-2 (bez ex-aequo).

W KONKURSIE WOLNY DUCH
Nagroda Wolny Duch – Free Spirit Award
Finansowa część nagrody: 5.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów). Może być tylko jeden zwycięzca Nagrody Wolny Duch (bez ex-aequo).

W KONKURSIE FILMÓW DOKUMENTALNYCH
Najlepszy Film Dokumentalny – Best Documentary Feature
Finansowa część nagrody: 5.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów). Może być tylko jeden zwycięzca Konkursu Dokumentalnego (bez ex-aequo).

W KONKURSIE FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH
a/ Short Grand Prix.
Finansowa część nagrody: 2.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).
b/ Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy.
Finansowa część nagrody: 1.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).
c/ Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy
Finansowa część nagrody: 1.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).
d/ Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy
Finansowa część nagrody: 1.000 złotych*). Nagroda dla reżysera (reżyserów).

UWAGA: jeśli w programie Konkursu Krótkometrażowego znajdą się mniej niż 4 filmy z danej kategorii, to nagroda w tej kategorii nie będzie przyznawana.

Nagroda FIPRESCI

Dla najlepszego spośród pierwszych lub drugich filmów w dorobku reżysera pochodzącego z Europy Wschodniej, prezentowanych w dowolnej festiwalowej sekcji. FIPRESCI to Międzynarodowa Federacja Krytyki Filmowej (www.fipresci.org).

Nagroda Jury Ekumenicznego

Członkowie Jury są nominowani przez Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej SIGNIS oraz przez INTERFILM. Poza wartościami artystycznymi filmu Jury Ekumeniczne zwraca uwagę na jego wymiar duchowy i ludzki.

Nagroda Jury NETPAC

NETPAC to Network for the Promotion of Asian Cinema, czyli Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Kina Azjatyckiego (www.netpacasia.org), które przyzna nagrodę dla najlepszego filmu azjatyckiego z programu WFF.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Widzowie głosują na najlepszy spośród wszystkich filmów prezentowanych podczas WFF, prezentowany w dowolnej sekcji. Zwycięzca plebiscytu otrzymuje Nagrodę Publiczności, która nie ma charakteru finansowego.
http://wff.pl/.

a