czwartek, maj 02, 2024
Follow Us
poniedziałek, 26 lipiec 2010 16:42

Zamek Królewski dla dzieci

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przygody jeża Serafina Przygody jeża Serafina
Zamek Królewski i Staromiejski Dom Kultury zapraszają dzieci na przedstawienia i koncerty zorganizowane w ramach akcji "Lato w mieście" w Arkadach Kubickiego. Wstęp bezpłatny!

{jumi [*4]}Staromiejski Dom Kultury zorganizował dla dzieci spędzających wakacje w Warszawie wtorkowe przedstawienia  w Arkadach Kubickiego. W najbliższy wtorek, 27 lipca o godz. 12 i 14 będzie to przedstawienie bajki:

"Przygody jeża Serafina" .
To lalkowe przedstawienie, na motywach bajki Stefano Milu. Główny bohater -
smutny, kulawy jeżyk postanawia zmienić swój los i wyrusza w świat w
poszukiwaniu przyjaciół. Wiedzie nim przekonanie, że przyjaźń jest
lekarstwem na wszystkie kłopoty.

Natomiast w środę 28 lipca o godz. 10, w ramach Królewskich spacerów w stronę Europy - propozycją Lata w mieście dla uczniów szkół podstawowych (zarówno grup zorganizowanych, jak i odbiorców indywidualnych) w Arkadach Kubickiego będzie
koncert i warsztaty tańców dawnych "Z muzyką i tańcem na europejskie dwory".

Kolejne, wtorkowe przedstawienia dla dzieci w Arkadach Kubickiego:

3 sierpnia o 12.00 - „Jacek i Placek"
„Jacek i Placek", opowieść o chłopcach uciekających od codziennych obowiązków w poszukiwaniu beztroskiej krainy z marzeń. Spotkania z bobrem, pelikanem, osłem, czy kobietą na wzgórzu uczą dzieci szacunku do pracy, miłości do bliskich i tego, że „nie wszystko złoto, co się świeci". Po powrocie do domu chętnie się uczą, pomagają matce, a przy pracy nucą: „Nie trzeba aż księżyca z nieba kraść, żeby się prawdą najpiękniejsza stała baśń!". Przedstawienie wyróżnione zostało na festiwalu „Światowy Festiwal Teatrów Lalek"- Praga 2004.

reżyseria - Marcin Truszczyński
scenografia - Robert Wojciechowski
muzyka - Marek Cisz, Marcin Truszczyński
scenografia i lalki - Ewa Mróz-Cisz, Marta Tomczak, Robert Wojciechowski
aktorzy: Ewa Mróz-Cisz, Maciej Piotrowski, Marcin Truszczyński

10 sierpnia o 12.00 - „Marcelinek"
To historia samotnego chłopca marzącego o tym aby mieć mamę tatę, babcię... Marcelinek spotyka śmiesznego ulicznego kota, który pomaga mu w zrealizowaniu tego życzenia. To bajka familijna, przeznaczona dla wszystkich od lat 3.

Muzyka - Marita Książkiewicz
Występują – Ewa Kutrowska i Rafał Szpotakowski

17 sierpnia o 12.00 - „Krawiec Niteczka"

Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem. Dokonuje tego zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał na miasteczko deszcz. Po tak bohaterskim czynie zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

Spektakl ten wyróżniono na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy oraz nagrodzono na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek.
Scenografia i lalki - Jan Zieliński
Muzyka - Bogdan Dowlasz

24 sierpnia o 12.00 - „Przygody lisa i gąski Dorotki"
Główny bohater - lis porywa gąskę pasterce Hani. Zrozpaczona Hania nie może wrócić do domu bez gąski - Dorotki. Zwraca się do zwierząt leśnych z prośbą o pomoc w znalezieniu zguby. Podczas wędrówki w lesie napotyka zająca i jeża, które pomagają odnaleźć gąskę.

Reżyseria i adaptacja - Ryszard Jakubisiak
Lalki i rekwizyty - Elżbieta Zajączkowska

muzyka - Barbara Kwiatkowska
scenografia - Adam Daab
kostiumy - Barbara Lendzion
Występują aktorzy teatru Złoty Dukat

i na zakończenie wakacji:

31 sierpnia o 12.00 - „Bajka Samograjka"
„Bajka Samograjka" to spektakl powstały na motywach znanej wszystkim historii Czerwonego Kapturka. Bajka przeznaczona jest dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III, choć ze względu na swoją kabaretową formę bawi widza w każdym wieku. Spektakl nawiązuje do najlepszych tradycji przedstawień teatru lalek poprzez oprawę scenograficzną. Scenografia wykonana wg projektów Jana Zielińskiego (znanego plastyka łódzkiego) składa się z barwnych i funkcjonalnych dekoracji oraz wielu (ok. 15) kukiełek w bardzo ładnych kostiumach. Aktorki posługują się licznymi rekwizytami i instrumentami perkusyjnymi.

reżyseria: Maria Sowińska i Małgorzata Wolańska
scenografia: Jan Zieliński
muzyka: Krzysztof Arciszewski
udział biorą: Maria Sowińska i Małgorzata Wolańska

Organizatorem jest Fundacja ART

{jumi [*7]}

a