JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 64.

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Tarnowski na podium Paweł Tarnowski na podium materiały prasowe
Reprezentanci Polski, Paweł Tarnowski z SKŻ Hestia Sopot (16 lat) i Kamila Smektała z YKP Warszawa (17 lat), zajęli wysokie miejsca na podium, w zakończonych właśnie Mistrzostwach Świata Juniorów Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Kamila zdobyła złoty medal, a Paweł brąz.

{jumi [*4]}- Po bardzo trudnych pierwszych dniach regat, kiedy praktycznie nie było wiatru, Pawłowi udało się utrzymać pozycję w pierwszej piątce, co z jego wagą było naprawdę nie lada wyczynem – mówi Jacek Tarnowski. – Zawodnicy z Izraela i z Hiszpanii, są od niego lżejsi o przeszło 11 kg, co przy bezwietrznej pogodzie ma olbrzymie znaczenie.

Szczęśliwie, przedostatniego i ostatniego dnia regat, zerwał się w końcu wiatr, który doprowadził Pawła na podium.

Kobiety wolą złoto

Warszawianka, 17-letnia Kamila Smektała (YKP Warszawa), z polskiej ekipy RSX, zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet.

– To ogromny sukces polskich zawodników, który szczególnie cieszy, bo dzięki temu, przyszłość polskiego sportu rysuje w różowych barwach – komentowali obserwatorzy zawodów.

Międzynarodowy turniej został rozegrany w tureckim Bodrum, w dniach 8-17 lipca.

Reprezentanci Polski, mimo młodego wieku mają już na swoim koncie wiele sukcesów. Oboje, są też świetnie zapowiadającymi się sportowcami. Nad dobrą formą Pawła czuwa trener Maciej Dziemiańczuk, z Kamilą pracuje trener Witold Nerling.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata ISAF to impreza rozgrywana co roku na wzór Igrzysk Olimpijskich. W każdej z klas regatowych startuje w niej po jednym z przedstawicieli każdego z państw.