sobota, maj 18, 2024
Follow Us
czwartek, 25 październik 2012 13:01

Warszawscy huligani zatrzymani

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy podczas rozgrywki derbowej 21 września zniszczyli część infrastruktury na stadionie Legii, jak również zaatakowali ochroniarzy. Obaj usłyszeli już zarzuty udziału w zbiegowisku oraz złamania przepisów ustawy i bezpieczeństwie imprez masowych. Grozi im 3 i 5 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec nich dozór i zakaz zbliżania się do stadionu Legii.

Wczoraj rano śródmiejscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy na stadionie Legii brali udział w wybrykach chuligańskich. Kamil K. (28 l.) został zatrzymany w mieszkaniu na warszawskim Mokotowie. Rafał B. (26 l.) wpadł w ręce policjantów w Grodzisku Mazowieckim. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Kamil K. odpowie za udział w zbiegowisku, wiedząc że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczą się gwałtownego zamachu na pracowników służb porządkowych poprzez rzucanie różnymi przedmiotami. W tym konkretnym przypadku kibic rzucił w kierunku pracownika służby porządkowej nieustalonym przedmiotem, a przy tym by nie zostać rozpoznanym - zamaskował twarz szalikiem. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Rafałowi B. przedstawiono zarzut udziału w zbiegowisku o opisanym powyżej charakterze. Mężczyzna był również zamaskowany i odpowie za rzucenie drzwiami w kierunku pracowników ochrony. Rafałowi B. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Obaj mężczyźni też będą stawiać się w jednostkach policji, by podpisywać listę dozorowanych raz w tygodniu oraz mają zakaz zbliżania się do stadionu Legii na odległość 50 metrów.

W najbliższym czasie planowane są dalsze zatrzymania. Funkcjonariusze już ustalili tożsamość kilkudziesięciu chuliganów, którzy odpowiedzą zarówno za przestępstwa, jak i za wykroczenia.

{jumi [*9]}

a