poniedziałek, sierpień 08, 2022
Follow Us
środa, 23 maj 2012 13:40

Cmentarni złodzieje złapani

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Cmentarni złodzieje złapani www.sxc.hu

26-letni mężczyzna okradał jarosławskie cmentarze, a skradzione przedmioty oddawał do skupu metali kolorowych. Tam właśnie policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk uchwytów wykonanych z mosiądzu i brązu. W związku z tą sprawą kryminalni z Jarosławia zatrzymali również innego podejrzanego – 35-latka. 

Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jarosławia zawiadomiło policję o ograbieniu grobowców rodzinnych na terenie starego i nowego cmentarza. Jak wynikało ze zgłoszenia, nieznany sprawca ukradł uchwyty mosiężne z płyt grobowców – o wartości 260 i 300 zł. Wczoraj policjanci dotarli do kolejnej osoby, której rodzinny grobowiec został ograbiony. Pokrzywdzona mieszkanka Jarosławia wyceniła straty na 260 zł.

Policjanci w jednym ze skupów metali kolorowych zabezpieczyli kilkadziesiąt pociętych mosiężnych uchwytów, pochodzących z płyt nagrobkowych i grobowców - łącznie było tam 56 kilogramów pociętych uchwytów. Szybko wyszło na jaw, kto oddawał je do skupu. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Jarosławia. Młody człowiek został zatrzymany. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego przedstawili zatrzymanemu zarzuty ograbienia grobów. Dzisiaj rano policjanci zatrzymali innego mężczyznę, 35-latka, który również ma związek z tą sprawą.

Policjanci jeszcze dzisiaj skierują do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu wniosek o środek zapobiegawczy dla 26-latka.

{jumi [*9]}

a