poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
czwartek, 19 maj 2016 10:20

Po służbie zatrzymał złodzieja

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po służbie zatrzymał złodzieja fot. Komenda Stołeczna Policji

Jeden z kierowników rewiru dzielnicowych z komisariatu w Wawrze, po służbie, kiedy stał na balkonie swojego mieszkania, błyskawicznie zareagował na wołanie kobiety, która wskazała złodzieja. Funkcjonariusz podjął pościg za mężczyzną, który uciekał z placu budowy ze skradzioną stamtąd liną alpinistyczną o wartości 600 złotych.

Policjant ujął 30-letniego Adama W. i zabezpieczył łup. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży.

Było po 22.00 kiedy to policjanci zostali skierowani na interwencję, patrolowców wzywał funkcjonariusz, który ujął podejrzanego o kradzież.

Na miejscu okazało się, że kierownik rewiru dzielnicowych z komisariatu w Wawrze, po służbie, kiedy był w domu, usłyszał krzyk kobiety, z którego wnikało, że ktoś właśnie dokonuje kradzieży. Policjant najpierw wybiegł na balkon, zorientował się, co się dzieje, a następnie podjął pościg. Okazało się, że młody człowiek ukradł z placu budowy linę alpinistyczną. 30-letni Adam W. ujęty przez policjanta został przekazany patrolowcom, lina powróciła do właściciela, który jej wartość oszacował na kwotę 600 złotych.

W wydziale mienia przyjęte zostało zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Zatrzymany usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

a