sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
wtorek, 17 kwiecień 2012 13:21

Nie czytaj! Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Alicja Resich-Modlińska bierze udział w kampanii Alicja Resich-Modlińska bierze udział w kampanii

Andrzej Seweryn, Tomasz Kammel, Michał Szpak, Joanna Brodzik, Paulina Holtz, Michał Żebrowski... - wszyscy próbują zniechęcić nas do czytania. Nowa, przewrotna kampania społeczna "Czytaj! Zobacz więcej!" ma uświadomić, że książki są niebezpieczne, ciężkie i nie warto ich czytać.


„Czytaj! Zobacz więcej" - to kampania społeczna, której celem jest zmiana wizerunku książki. Czytanie to przyjemność i dobra zabawa, co w przewrotny sposób, żonglując stereotypami na skraju absurdu, pokazują zaangażowani w akcję pisarze, dziennikarze i artyści. Okazją jest Światowy Dzień Książki, który obchodzić będziemy 23 kwietnia.

Lista artystów: Hanna Konarowska, Jerzy Sosnowski, Hubert Urbański, Zygmunt Miłoszewski, Jakub Wons, Karolina Gruszka, Sylwia Chutnik, Tomasz Kammel, Andrzej Seweryn, Michał Szpak, Joanna Brodzik, Paulina Holtz, Michał Żebrowski, Alicja Resich-Modlińska.

 

 

- Polacy podobno nie czytają, ale spróbujmy im tego zabronić! - głoszą pomysłodawczynie akcji, Zofia Karaszewska i Sylwia Stano z bibliocreatio.pl. Zdjęcia zostały zrealizowane w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przez studio MyWorks i mediapunto.pl. Czy kampania zrobi tak zawrotną karierę jak ubiegłoroczna kampania "Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka!"? 

 

{jumi[*7]}

a