środa, grudzień 06, 2023
Follow Us
sobota, 07 październik 2023 13:00

Koła Gospodyń Wiejskich - Finał VIII edycji Bitwy Regionów Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ogólnopolski konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” adresowany jest do kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich Ogólnopolski konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” adresowany jest do kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich mat.pras

„Ogólnopolski konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” wpisał się na stałe do kalendarza ciekawych wydarzeń w Polsce.” – Twierdzi dr inż. Waldemar Humięcki – Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę, w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

Celem tego przedsięwzięcia jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

„Ogólnopolski konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” wpisał się na stałe do kalendarza ciekawych wydarzeń w Polsce.” – Twierdzi dr inż. Waldemar Humięcki – Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. – Projekt adresowany jest do środowisk wiejskich oraz Kół Gospodyń wiejskich. Celem jest przypomnienie regionalnych potraw oraz zainteresowanie polska żywnością. Z satysfakcją odnotowuję, że z roku na rok więcej kandydatów zgłasza chęć uczestnictwa w Ogólnopolskim konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”. To potwierdza, że ta inicjatywa spotkała się z życzliwością zainteresowanych.” – Komentuje dr inż. Waldemar Humięcki – Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Ogólnopolski konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” adresowany jest do kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

W finale ogólnopolski konkurs kulinarny „Bitwa Regionów”, o miano najsmaczniejszej potrawy regionalnej, powalczą najlepsze dania etapów wojewódzkich. 16 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski zaprezentuje, potrawy konkursowe, przed jury, któremu będzie przewodniczył Karol Okrasa, który również zademonstruje je swoje umiejętności kulinarne. List potraw pod adresem: https://bitwaregionow.pl/ranking/

Wydarzenia uświetnią występy muzyczne Agnes Violin i zespołów: Bayer Full, Piękni i Młodzi Dawid Narożny. Całą uroczystość  poprowadzi dziennikarz Tomasz Kammel.

Która potrawa zachwyci jurorów? Przekonamy się już 7 października! Zapraszamy do udziału w wielkim święcie polskiej kuchni regionalnej!

Finał ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, organizowanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, odbędzie się w sobotę, 7 października 2023 r. o godzinie 14:00 w Tomaszowie Mazowieckim, w Arenie Lodowej, przy ul. Strzeleckiej 24/26, 97-200 Tomaszów Mazowiecki. Szczegóły pod adresem https://bitwaregionow.pl/aktualnosci/final-viii-edycji-bitwy-regionow-7-pazdziernika-w-tomaszowie-mazowieckim/

Uroczystość została objęta honorowym patronatem Pana Roberta Telusa - Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

a