czwartek, grudzień 02, 2021
Follow Us
wtorek, 30 czerwiec 2015 00:00

Wybuchowy Pyromagic w Szczecinie Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)


Na VII edycję Pyromagic – Międzynarodowego Festiwalu Pokazów Pirotechnicznych przy Wałach Chrobrego w Szczecinie organizatorzy zapraszają w dniach 7-8 sierpnia 2015.

Pyromagic gościł już ekipy z Włoch, Kanady, Niemiec, Portugali, Francji, Słowacji, Chin, Korei, Francji, Czech, Australii, Chorwacji, Austrii, Belgi, Finlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W roku 2015 gościł będzie pirotechników z Hiszpanii i Luxemburga.

Wybrane firmy mają przedstawić projekt pirotechnicznego pokazu wraz z proponowaną muzyką. Temat jest wybierany swobodnie, ale pokaz pirotechniczny ma trwać 15 minut.

Festiwal propaguje pokaz pirotechniczny jako widowisko. Montaż odbywa się na wyspie Grodzkiej udostępniając wydzielony pas wyspy o długości 180 m i szerokości 5 m. Dopuszcza się fajerwerki, ładunki frontowe do 30 mm jak również wodne wstrzeliwane do rzeki Odry. Każda ekipa swój pokaz pirotechniczny wykonuje w dwóch etapach - pierwsze 2 minuty to pokaz zgodnie z tłem muzycznym wskazanym przez organizatora, a pozostały czas to dowolność wykonawcy.

Organizowany co cztery lata  finał finałów wyłania zwycięzcę wykonanego pokazu pirotechnicznego i czteroletnich zmagań zwycięskich ekip. Pierwszy finał finałów wyłonił zwycięzcę, którym w 2012 roku była czeska firma Flash Barrandov, a rok 2017 wyłoni następnego zwycięzcę kolejnych czterech lat zmagań.

7-8.08.2015 - VIII Edycja Pyromagic
Więcej na: http://www.pyromagic.pl/.

a