piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
środa, 19 luty 2014 18:51

"Hardkor disko" przedpremierowo Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu "Hardkor Disko", debiutu filmowego Krzysztofa Skoniecznego, reżysera i twórcy kultowych, wielokrotnie nagradzanych teledysków dla m.in. Brodki, Nosowskiej, Projektu Warszawiak, donGURALesko, czy hitu Jamala „Defto" kino Muranów zaprasza 26 lutego o godz. 20.

W roli głównej Marcin Kowalczyk, jeden z najciekawszych polskich aktorów młodego pokolenia, uhonorowany Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego.

Projekcję filmu poprzedzi premiera teledysku do piosenki "Hajs", w reż. Krzysztofa Skoniecznego (głębokiOFF). Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu "Społeczeństwo jest niemiłe" MISTER D, najnowszego projektu Doroty Masłowskiej – pisarki, a teraz także kompozytorki, piosenkarki i producentki. Klip jest nostalgiczną wariacją na temat boskich 80's/90's stuningowanych przez współczesny SWAG. W teledysku pojawiają się fragmenty filmu "Hardkor Disko", do którego klip został stworzony.
Wydawcą albumu "Społeczeństwo jest niemiłe" jest Galeria Raster, a na jego okładce wykorzystano kadry z teledysku.

Pokaz z udziałem twórców: Krzysztofa Skoniecznego oraz Doroty Masłowskiej.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Muranów.

"Hardkor disko" - Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji. W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia...

Zwiastun filmu:

Strona filmu: http://www.hardkordisko.com.

a