wtorek, kwiecień 30, 2024
Follow Us
sobota, 01 czerwiec 2013 10:02

Dzień Dziecka w MPW Wyróżniony

Napisane przez AM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dzień Dziecka w MPW www.1944.pl

Do parku Wolności obok Muzeum Powstania Warszawskiego organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi w wieku 5-10 lat na wspólną podróż po dziejach Warszawy. Dzień Dziecka w MPW odbędzie się 8 czerwca w godz. 12–15. Wstęp wolny.

Jak narysować Liberatora? Jak narysować „Zawiszaka? Jak narysować łączniczkę? – tego dowiedzą się najmłodsi. Podczas Dnia Dziecka odbędzie się też premiera nowej serii wydawniczej Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci.

W programie warsztaty plastyczne z twórcami książek: Olą Szkodą i Radkiem Żabińskim oraz zabawy nawiązujące do historii Warszawy od praczasów do współczesności, m.in.:

• spotkanie z Warsem
• zajęcia ze średniowiecznym rycerzem i XVII-wiecznym szlachcicem
• śpiewanki z akordeonistą, nauka gry w „zośkę"
• historyczny bieg sprawnościowy

Przewodnikami będą mądra żyrafa Grażynka i zabawny ptaszek Gwarek. Razem z nimi będzie można odkrywać jak łatwo jest narysować historię Warszawy. Pomożemy Warsowi odnaleźć Sawę i naprawić kolczugę średniowiecznemu rycerzowi broniącemu przeprawy przez Wisłę. Spróbujemy podpisać się gęsim piórem i z pomocą szlachcica wykonać pieczęć lakową i rodzinny monogram. Przed wojną na każdym podwórku rozgrywano „zośkowe" mistrzostwa, dlatego na warszawskim pikniku dzieci również poćwiczą zręczność pod okiem mistrzów tej gry.

Historia Warszawy to także Powstanie Warszawskie, trudne czasy PRL i dynamiczna współczesność. W nawiązaniu do tych historii dzieci poznają Zawiszaka i łączniczkę, spróbują zdobyć ulubione produkty w PRL-owskim sklepie i pokażą najciekawsze wg. nich miejsca na mapie dzisiejszej Warszawy.

Dla tych młodych ludzi, którzy bardzo lubią zajęcia sportowe proponujemy bieg przez warszawską historię, w którym trzeba będzie wypróbować się w aktywnościach charakterystycznych dla kolejnych okresów w dziejach stolicy. Każde dziecko, które weźmie udział w pikniku otrzyma „Niezbędnik rysownika-historyka". Zapraszamy!
www.1944.pl

{jumi [*8]}

a