poniedziałek, kwiecień 15, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 125.
poniedziałek, 04 luty 2013 12:28

Paul Newman biografia

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paul Newman biografia fot. mat. promocyjne

W książce pt: "Paul Newman Biografia", krytyk filmowy i historyk kultury masowej Shawn Levy, prezentuje kulisy nie zwykłego życia aktora.

W tym, sekrety jego małżeństwa z Joanne Woodward oraz przeżycia związane ze śmiercią syna, który zmarł po przedawkowaniu leków. To portret bardzo utalentowanego człowieka dającego z siebie wszystko. Znakomitego aktora o doskonałych umiejętnościach warsztatowych.

 

Paul Newman (1925-2008) - aktor o legendarnych niebieskich oczach. Ale też: mąż, ojciec, reżyser, przedsiębiorca, filantrop, kierowca wyścigowy, działacz społeczny i polityczny. Urodził się w rodzinie zamożnych przedsiębiorców, postanowił jednak pójść własną drogą i spróbować sił w aktorstwie. Po trudnych początkach doczekał się lepszej passy. Grając charyzmatycznych buntowników i rozgoryczonych bohaterów, stał się supergwiazdą i gwarantem kinowych przebojów. Stworzył niezapomniane kreacje w takich filmach, jak Żądło czy Butch Cassidy i Sundance Kid. Wypowiadał się bez ogródek w wielu sprawach politycznych i korzystał ze sławy, by pomagać innym. Shawn Levy prezentuje barwną karierę oraz niezwykłe kulisy życia aktora. To emocjonujący portret nadzwyczaj utalentowanego człowieka i jednej z najgłośniejszych gwiazd kina XX wieku.

źródło/mat. promocyjne

{jumi [*7]}

 

Więcej w tej kategorii: « Księżniczka Mafii Katharine Hepburn »

a