Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Poroś Dariusz Poroś Fot.: Bike Maraton

Tegoroczny wyścig Uphill Race Śnieżka 2012 w Karpaczu wygrali Dariusz Poroś i Michalina Ziółkowska. Wyścig rowerowy Wjazd na Śnieżkę jest jedyną w roku możliwością zdobycia najwyższej góry w Polsce, na którą można wjechać rowerem. Na starcie stanęło 400 kolarzy górskich.

Karpacz przywitał uczestników piękną słoneczną pogodą, ale szczyt Śnieżki ukryty był w chmurach. Na starcie przy temperatura wynosiła 20°C na, na mecie ledwo przekraczała 5°C. Losy wyścigu rozstrzygnął ostatni podjazd, kiedy  Dariusz Poroś zaatakował i samotnie przekroczył linię mety. Za nim finiszował Patryk Kaczmarczyk oraz Mateusz Rybczyński. Wśród Pań najlepsza okazała się Michalina Ziółkowska, przed Małgorzatą Podgórską i Dominiką Niemiec.
Metę na szczycie, po 14 km wspinaczki i 1000 m przewyższenia, osiągnęło 384 osób. Na każdego czekał pamiątkowy medal Zdobywcy Śnieżki i unikatowa koszulka Zdobywcy Śnieżki. Kolejna okazja zdobycia Śnieżki i wjazdu na 1602 m n.p.m. będzie w 2013 roku.