środa, maj 01, 2024
Follow Us
wtorek, 05 październik 2010 14:03

Najlepszy produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś"

24 września na Światowym Dniu Turystyki w Spale podsumowano konkurs na "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego" 2010 roku.


{jumi [*4]}Wyróżnionym produktom wręczono certyfikaty. Etap regionalny konkursu organizowany jest przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego i ma na celu wyłonienie w danym roku najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych, ich popularyzację a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych.
W tym roku do konkursu wpłynęły 22 zgłoszenia z województwa łódzkiego (w tym aż 8 z Łodzi). Kapituła powołana przez Prezesa ROTWŁ przyznała 9 nagród: 6 certyfikatów i 3 wyróżnienia. Certyfikat za „Najlepszy produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego 2010 roku przyznano dla:
- Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego w Łodzi za Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo - Stara Wieś
- PGE Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów SA za Ośrodek Sportu i Rekreacji "Góra Kamieńsk"
- Centralnego Muzeum Włókiennictwa za produkt turystyczny o tej samej nazwie: Centralne Muzeum Włókiennictwa
- Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Łęczyckiej za Centralny Łuk Turystyczny
- Fundacji Filmowej SE-MA-FOR za Muzeum Bajki SE-MA-FOR
- Aqua Park Łódź Sp. z o.o. za Noc naturystów na Fali.
Wyróżnienia przyznano dla:
- Trade & Travel Company za Katalog oferty przyjazdowej "Łódź i Region Łódzki"
- firmy Mobile MS za System Informacji Turystycznej „ Odkoduj Łódź"
- Gminnego Ośrodka Kultury w Żytnie za Teatr Animagia.
Kapituła ROTWŁ spośród wyróżnionych produktów turystycznych wybrała dwa - z Łodzi: "Noc naturystów na Fali" i z województwa: "Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo - Stara Wieś", które zostały zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu na „Certyfikat POT".
Województwo może się poszczycić otrzymaniem najważniejszego ogólnopolskiego wyróżnienia – Złotego Certyfikatu POT, który w tym roku powędrował do łódzkiej Manufaktury.
Złoty Certyfikat POT przyznawany jest produktom turystycznym, które wcześniej otrzymały Certyfikat POT i udało im się w znaczący sposób rozwinąć swoją działalność. W tym roku przyznany został po raz trzeci. Wcześniej zdobyły go Śląski Szlak Zabytków Techniki (2008) oraz Kanał Augustowski – Szlak Papieski (2009).

{jumi [*6]}

a