środa, sierpień 10, 2022
Follow Us
czwartek, 28 sierpień 2014 12:06

Podatek wyjazdowy w Tunezji Wyróżniony

Napisane przez informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podatek wyjazdowy w Tunezji http://tunezja.org.pl

Ministerstwo Turystyki Tunezji poinformowało o wprowadzeniu w Tunezji - od 1 października 2014 roku - podatku wyjazdowego.

„Zgodnie z zapisami Uzupełniającego Prawa Finansowego, z dniem 1 października 2014 roku wchodzi w życie podatek wyjazdowy w kwocie 30 dinarów tunezyjskich (równowartość 13 euro), który będzie pobierany od każdego turysty przy wyjeździe z Tunezji. Podobna opłata istnieje od kilku lat w wielu krajach na całym świecie. Podatek będzie pobierany w formie znaczka skarbowego dostępnego w wyznaczonych punktach, w portach i na lotniskach oraz na przejściach granicznych. Ponadto, Ministerstwo Turystyki Tunezji powołało specjalną komisję, której zadaniem jest czuwanie nad sprawnym wdrożeniem podatku. Zostało także utworzone biuro ds. komunikacji, którego celem jest udzielanie informacji na temat tej opłaty zarówno w kraju jak i za granicą.

Tekst zapisu dotyczącego podatku:

Uzupełniające Prawo Finansowe nr 54-2014. Artykuł 36: Wprowadza się podatek w wysokości 30 Dinarów Tunezyjskich pobierany przy wyjeździe z Tunezji od każdej osoby niezamieszkującej w tym kraju na stałe, niezależnie od narodowości, z wyjątkiem obywateli Tunezji mieszkających za granicą. Podatek będzie pobierany w formie znaczka skarbowego dołączonego do paszportu lub innego dokumentu zatwierdzonego przez Ministra ds. Finansów, który zostanie ostemplowany przez służby celne przy wyjeździe podróżnego."

Jeden Dinar, to około 0,70 Euro.

Więcej o Tunezji na: http://tunezja.org.pl.

a