wtorek, styczeń 25, 2022
Follow Us
poniedziałek, 15 lipiec 2019 13:05

Suffren wielozadaniowy okręt podwodny zwodowany przez Naval Wyróżniony

Napisane przez MaP/Red
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zwodowany okręt podwodny Suffrene typu Barracuto to - według zapewnień francuskiego producenta - najnowocześniejsza konstrukcja tego typu na świecie. Zwodowany okręt podwodny Suffrene typu Barracuto to - według zapewnień francuskiego producenta - najnowocześniejsza konstrukcja tego typu na świecie. Naval Group

Naval Group zwodował wielozadaniowy atomowy okręt podwodny w stoczni w Cherbourgu, we Francji. To piewrszy z sześciu tego typu okrętów zamówionych przez francuską marynarkę wojenną.

Zwodowany Suffren to pierwsza jednostka typu Barracuda spośród sześciu zamówionych dla francuskiej marynarki wojennej. Wodowanie odbyło się w obecności prezydenta Francji i zaproszonych delegacji z całego świata. - Jesteśmy dumni, mogąc zaprezentować prezydentowi Republiki Francuskiej pierwszy okręt podwodny typu Barracuda. To symbol naszego wyjątkowego know-how i naszej zdolności do opanowania najbardziej zaawansowanych technologii i budowy najbardziej złożonych produktów - powiedział w czasie ceremonii wodowania Hervé Guillou, prezes Naval Group.

Zwodowany okręt podwodny to - według zapewnień francuskiego producenta - najnowocześniejsza konstrukcja tego typu na świecie. Składa się z 800 tys. elementów, a przy jego budowie zatrudnionych jest 2500 specjalistów z Naval Group i współpracujących firm.

Suffren to 107. okręt podwodny zbudowany w stoczni w Cherbourgu od 1899 r. i zarazem 16. jednostka o napędzie atomowym. Dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii, Suffren to okręt tak cichy, że praktycznie niewykrywalny, a jednocześnie uzbrojony w precyzyjne i dalekosiężne rakiety manewrujące. Inne zastosowane na okręcie innowacje technologiczne to m.in. peryskopy optoelektroniczne, usterzenie w układzie X, czy hangar na pojazdy dla wojsk specjalnych.

Okręty podwodne Barracuda opracowane zostały w oparciu o doświadczenia operacyjne francuskiej marynarki wojennej, sił morskich o zasięgu globalnym, jednych z najbardziej aktywnych w NATO. Wielozadaniowe okręty podwodne dla francuskiej floty mają kluczowe znaczenie. Prędkość i skrytość okrętów podwodnych powodują, że sama ich obecność działa odstraszająco na przeciwnika. Okręty podwodne doskonale nadają się do prowadzenia rozpoznania, do wykorzystania wojsk specjalnych, a jeśli zajdzie taka potrzeba, do zwalczania okrętów lub uderzeń na cele lądowe przy pomocy rakiet manewrujących.

Czytaj więcej na biznesciti.com

a