piątek, maj 07, 2021
Follow Us
czwartek, 08 kwiecień 2021 11:28

Malta wznawia turystykę międzynarodową Wyróżniony

Napisane przez Malta Tourism
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Uwaga: Malta jest zobligowana do przestrzegania zasad określonych w UE Uwaga: Malta jest zobligowana do przestrzegania zasad określonych w UE Cezary Rudziński

Szybkie tempo szczepień antykovidowych na Malcie oraz w innych krajach sprawia, że międzynarodowe podróże stają się coraz bardziej możliwe. Szczepienia powodują, że ryzyko zachorowania maleje, zarówno wśród mieszkańców, jak i samych podróżników.

Malta znacznie wyprzedza większość krajów pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. W związku z tym, od 1 czerwca br. zostanie wznowiony międzynarodowy ruch turystyczny z wykorzystaniem wypracowanych już wcześniej kryteriów podziału krajów, z których przybywają goście, na trzy strefy, nawiązujące do kolorów sygnalizacji świetlnej.

Lista czerwona/bursztynowa: swobodnie mogą podróżować jedynie osoby zaszczepione obiema dawkami szczepionki, przybywające z krajów UE i z krajów, z którymi Malta zawarła bilateralne Umowy Zdrowotne (Health Agreement). A więc dotyczyć to będzie m.in. obywateli polskich. Szczepienie musi być wykonane najpóźniej na 10 dni przed podróżą. Przed przybyciem na Maltę należy okazać dowód szczepienia.

Uwaga: Malta jest zobligowana do przestrzegania zasad określonych w UE (i strefie Schengen) dla podróżnych przybywających spoza krajów UE.

Lista bursztynowa: osoby nie zaszczepione, przybywające z krajów bursztynowych muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie później niż 72 godziny przed przylotem na Maltę.

Lista zielona: mieszkańcy krajów wpisanych na zieloną listę mogą bez żadnych ograniczeń podróżować na Maltę.

Malta zajmuje drugie, po Wielkiej Brytanii, miejsce w Europie pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. 40% osób dorosłych otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Codziennie odsetek zaszczepionej populacji wzrasta o 1%, a rząd maltański dokłada wszelkich starań, aby przyspieszyć tempo szczepień. Wszystko to sprawia, że Wyspy Maltańskie będą bezpiecznym i pewnym wyborem przyszłego kierunku podróży.

„Malta jest bardzo popularnym kierunkiem wśród polskich podróżników. Turystyka odgrywa kluczową rolę w krajowej gospodarce, dlatego cieszymy się, że od 1 czerwca 2021 r. będziemy mogli powitać przyjezdnych z Polski. Mieszkańcy Malty nie mogą się doczekać powrotu turystów, którzy pokochali nasze słońce, kulturę, jedzenie i gościnność. Kraj ten wdrożył protokoły bezpieczeństwa Sunny&Safe COVID. Dzięki temu odwiedzający mogą mieć pewność, że wszystkie restauracje, obiekty noclegowe i punkty usługowe będą przestrzegać zasad sanitarnych i pilnować bezpieczeństwa” podkreśla Malta Tourism Authority.

Clayton Bartolo, maltański Minister Turystyki i Ochrony Konsumentów, powiedział: „Zdrowie i bezpieczeństwo naszych obywateli i turystów zawsze będzie dla nas największym priorytetem. Dzięki wdrażanemu programowi szczepień, kraj może powoli i bezpiecznie wznawiać ruch turystyczny zgodnie z ogłoszonymi zasadami”.

Więcej inspiracji i informacji na temat podróży na Maltę można znaleźć na stronie: www.visitmalta.com/pl i www.visitmalta.com

***
Najnowsze aktualizacje związane z podróżami na Maltę: www.visitmalta.com/en/covid-19
Więcej informacji na temat protokołów Sunny&Safe można znaleźć tutaj.

Malta

Malta to archipelag wysp położonych w środkowej części Morza Śródziemnego. Obejmuje trzy główne wyspy – Maltę, Comino i Gozo. Malta znana jest ze swojej historii, kultury i świątyń wybudowanych ponad 7000 lat temu. To tutaj znajdują się trzy miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza fortecami, megalitycznymi świątyniami i grobowcami, Malta słynie z 3000 słonecznych godzin w ciągu roku. Angielski jest drugim językiem urzędowym, kraj od 2004 r. należy do UE, a Valletta to najmniejsza stolica Europy. Archipelag słynie z wspaniałych miejsc do nurkowania, przyciągających miłośników wodnych atrakcji z całego świata. Życie nocne i festiwale muzyczne cieszą się zainteresowaniem wśród młodych podróżników. W 2020 r. trzy maltańskie restauracje otrzymały gwiazdki Michelin i zostały wyróżnione w przewodniku Michelin. W 2023 r. Malta będzie gospodarzem Euro Pride, a od lat uznawana jest za jeden z najlepszych krajów dla turystów LGBTQ+. Na Maltę można polecieć z 6 lotnisk w Polsce, a średni czas lotu wynosi tylko 3 godziny.

a