niedziela, czerwiec 23, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 109.
piątek, 18 październik 2013 10:41

Wiecha na warszawskim biurowcu

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wiecha na warszawskim biurowcu Fot. Grupa Capital Park

W rejonie warszawskiego Dworca Zachodniego powstaje jeden z największych ekologicznych budynków biurowych w stolicy o łącznej powierzchni 69 579 tys. mkw.

I etap inwestycji liczący ponad 42 tys. mkw. zostanie zakończony w czerwcu 2014 r. 17 października odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na budynku Eurocentrum Office Complex należącym do Grupy Capital Park. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za proces komercjalizacji całego kompleksu jest firma doradcza Cushman & Wakefield.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele miasta i dzielnicy inwestora oraz generalnego wykonawcy – firmy Erbud, a także firm związanych z całym procesem inwestycyjnym. Na rok przed oddaniem obiektu do użytkowania I faza kompleksu Eurocentrum Office Complex została wynajęta w 51 proc. Jednym z najemców, którzy zajmą największą powierzchnię w Eurocentrum, będzie firma Imtech Polska. Wśród dotychczasowych najemców Eurocentrum Office Complex są też Unilever, Tebodin, Qumak, CEPD Management oraz Randstad Polska. Pierwszym najemcą części handlowo-usługowej został Fizjokoncept – przychodnia rehabilitacyjna, która zajmie powierzchnię 183 mkw. na parterze budynku. – Działalność firmy Imtech Polska skupia się wokół zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego budynków, co wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju, jaką reprezentuje Eurocentrum. Oprócz kwestii związanych z ochroną środowiska naturalnego zachodzą też zmiany infrastrukturalne w najbliższym otoczeniu budynku. Jeszcze na kilka miesięcy przed ukończeniem projektu usprawniony został m.in. dojazd do budynku, poprzez oddanie do użytku trzech nowych lewoskrętów w al. Jerozolimskich. Z kolei dla rowerzystów zaplanowano 162 miejsca postojowe, 22 przebieralnie oraz prysznice – mówi Anna Kwiatkowska z C&W.

Od początku Eurocentrum Office Complex powstaje w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa potwierdzone precertyfikatem LEED CS Gold. Zastosowane w budynku ekologiczne rozwiązania pozwolą również na optymalizację kosztów eksploatacyjnych. Obiekt posiadać będzie m.in.: zewnętrzne żaluzje na elewacji, które będą ograniczały dostęp słońca do wewnątrz budynku latem, systemy wentylacji i klimatyzacji z maksymalnym odzyskiem ciepła, energooszczędne oświetlenie, odbijającą światło membranę dachową, wodooszczędną armaturę, a także systemy pozwalające na wykorzystanie wody deszczowej, szczegółowe opomiarowanie zużywanej energii oraz systemy inteligentnego sterowania instalacjami, w tym oświetleniem.

Eurocentrum Office Complex to piętnastokondygnacyjny biurowiec klasy A+ zlokalizowany w Al. Jerozolimskich w Warszawie, między placem Zawiszy a dworcem Warszawa Zachodnia. Eurocentrum oferuje 69 579 mkw. powierzchni najmu, w tym 67 005 mkw. powierzchni biurowej. W ramach projektu powstanie 2 181 mkw. powierzchni z szeroką ofertą usługowo-restauracyjną oraz parking na 612 miejsc w garażu podziemnym, zlokalizowanym na trzech kondygnacjach, i 158 miejsca naziemne, w tym 108 ogólnodostępne. Autorem projektu jest uznana pracownia PRC Architekci.

{jumi [*9]}

a