czwartek, maj 02, 2024
Follow Us
poniedziałek, 18 lipiec 2011 23:42

Artyści pokochali nasze miasto! Wyróżniony

Napisane przez elo
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przykład Street Artu w Niemczech Przykład Street Artu w Niemczech Fot. Wikipedia

Warszawa tętni życiem! Ruszył kolejny sezon parku "Rzeźby nad Wisłą". Trwają też prace przy kolejnych graffiti w ramach Street Art Doping.

Park rzeźby nad Wisłą to kolejny projekt dofinansowany w ramach {jumi [*4]}konkursu stołecznego Biura Kultury na dla inicjatyw realizowanych w przestrzeni publicznej. W tym roku dofinansowanie otrzymało kilkanaście inicjatyw, obecnie trwa projekt Skarpa.Reaktywacja! w Parku im. Rydza- Śmigłego oraz festiwal graffiti Street Art Doping 2011.

Rzeźba nad Wisłą
Tego lata na nadwiślańskim bulwarze znów zagoszczą intrygujące rzeźby, stworzone z myślą o specyficznej przestrzeni nad rzeką. Projekt Stowarzyszenia Edukacji i Postępu STEP prezentuje w nad Wisłą prace site-specific sześciu młodych artystów z ASP. Projekty nawiązuje swoją ideą, rolą czy materiałem, z którego powstały do rzeki i jej nadbrzeży. Podczas wernisażu zostaną zaprezentowane trzy projekty:

Urządzenie do słuchania Wisły - Norbert Delman
Tuba akustycznie wzmacniająca szumy i dźwięki rzeki. Ma wzbudzać potrzebę słuchania natury i przypominać o niej, jej odgłosach, szmerach i szeptach, w miejscu, gdzie bywają one zagłuszane przez zgiełk miasta.

Warkocz - Olga Micińska
Organiczna istota wynurzająca się z rzeki. Może budzić skojarzenia zarówno z symbolami kulturowymi (pierwiastek żeński w obrzędach, warkocz Syreny) jak i elementami bardziej przyziemnymi, np. przeciwpowodziowymi wałami. Może również pełnić funkcję wygodnych siedzisk, zachęcając do odpoczynku nad rzeką.

Leżak - Alicja Raczkowska
Założenie projektu mieści się w koncepcji minimalistycznego „przedmiotu powiększonego". Jest to klasyczny plażowy leżak, tylko pięciokrotnie większy, przeznaczony do korzystania przez kilka osób jednocześnie. Ma być zachętą dla ludzi do przebywania nad Wisłą, podobnie jak warszawskie plaże miejskie.

Nowe graffiti w stolicy
W najbliższych dniach można podglądać przy pracy kolejnych artystów działających w ramach Street Art Doping. Od kilku dni, na ścianie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej (od ul. Chłodnej) maluje SatOne, artysta pochodzący z Wenezueli, od kilku lat mieszkający i tworzący w Niemczech. Jego prace to mieszanka graffiti, malarstwa, fotografii i projektowania graficznego, które tworzą nierozerwalną całość. W tym samym czasie, zaczynają się prace w Pawilonach na tyłach Nowego Światu. Swoje murale zrealizują tam: Base23, Foxy & Wiur, FRM-Kid, Monsfur, Otecki.

Od początku festiwalu streetartowe prace pojawiły się już na ścianach kina Atlantic i Domu Handlowego Kamionek (ul. Kamionek 9).{jumi [*7]}

a