środa, czerwiec 19, 2024
Follow Us
piątek, 14 luty 2014 13:39

Sophie, czyli Katarzyna II Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na wykład prof. Richarda Butterwicka-Pawlikowskiego „Sophie, czyli Katarzyna II" zapraszają Łazienki Królewskie w Warszawie do Pałacu na Wyspie 20. lutego o godz. 17. Wstęp wolny.

To kolejny z cyklu wykładów „Pamiętniki Stanisława Augusta i ich bohaterowie", organizowanych przez Ośrodek Badań nad Epoką Stanisławowską w Muzeum Łazienki Królewskie wspólnie z Polskim Towarzystwem Badań nad Wiekiem Osiemnastym.
„Pamiętniki króla Stanisława Augusta" (wybór tekstu prof. Dominique Triaire, redakcja prof. Marek Dębowski) - jeden z najważniejszych i najciekawszych dokumentów epoki, w której powstały. Dzieło obejmujące lata 1732 – 1778 pokazuje bogatą panoramę Europy i Rzeczypospolitej epoki oświecenia – kultury, obyczajów i rozgrywek politycznych. „Pamiętniki" to nie tylko wydarzenia, ale przede wszystkim ludzie - władcy, ich ministrowie i doradcy, przywódcy stronnictw politycznych, twórcy kultury oświecenia europejskiego i polskiego, a także damy z otoczenia królewskiego. Wszystkie te postaci zostały niezwykle trafnie opisane przez Stanisława Augusta, a ich literackie portrety stanowią niewątpliwy walor „Pamiętników".

Wykłady „Pamiętniki Stanisława Augusta i ich bohaterowie" będą odbywać się raz w miesiącu, do czerwca 2014 r., w Pałacu na Wyspie, o godz. 17. Wstęp wolny.

Więcej na: www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.

a