sobota, maj 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 20 sierpień 2012 15:23

Utopił dwunastolatkę Wyróżniony

Napisane przez as
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Utopił dwunastolatkę policja.pl

Tragicznie zakończyły się poszukiwania dwunastoletniej mieszkanki Żor. W zbiorniku wodnym przy ulicy Ogrodniczej znaleziono częściowo zanurzone zwłoki poszukiwanej dziewczynki. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o utopienie dziecka.

O zaginięciu nastolatki w nocy 16 sierpnia mundurowych z Żor poinformowała matka dziewczynki. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Tego samego dnia koleżanka zaginionej znalazła jej częściowo zanurzone zwłoki w zbiorniku wodnym przy ulicy Ogrodniczej. Śledczy odtworzyli przebieg ostatniej doby ustalając, że po raz ostatni była ona widziana w tej okolicy w towarzystwie młodego mężczyzny. Na tej podstawie wytypowali i zatrzymali 26-letniego mieszkańca Żor, który przyznał się do utopienia nieletniej. Teraz ustalany jest motyw jego działania.

Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok dziecka i przestawił zatrzymanemu zarzut zabójstwa, za które grozi mu dożywotnie więzienie. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.

{jumi [*9]}

a