wtorek, kwiecień 30, 2024
Follow Us
sobota, 05 maj 2012 10:43

Komunia bez kredytu Wyróżniony

Napisane przez cashcom.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pierwsza Komunia w parafii Rzeczyca Pierwsza Komunia w parafii Rzeczyca

Pierwsza komunia dziecka to wyjątkowy czas w życiu całej rodziny. Z jednej strony to symboliczne przeżycie dla młodego człowieka. Z drugiej dla rodziców i gości to czas wzmożonych przygotowań do uroczystości. Ale czy wiemy, ile to tak naprawdę kosztuje? Warto pamiętać o ciężarze komunijnych wydatków i dobrze je zaplanować, żeby nie popaść w długi.

Przyjęcia komunijne zajmują drugie miejsce wśród najdroższych imprez organizowanych w Polsce, zaraz po weselu. Każdy chce, by uroczystość komunijna była wyjątkowa. Zdarza się, że organizując takie przyjęcie, musimy poszukać dodatkowych środków i korzystamy np. z kredytów lub pożyczek. Nie ma w tym nic złego. Warto jednak robić to w sposób przemyślany, żeby się nie przeliczyć i nie wydać więcej niż nas na to stać.

Przyjęcie w restauracji czy w domu?  A co z prezentami?

Prawie zawsze po uroczystości komunijnej zapraszamy gości na poczęstunek. Popularny kiedyś obiad dla rodziny coraz częściej oddaje dziś miejsce wystawnym przyjęciom na kilkadziesiąt osób. Oczywiście nie trzeba się na takie rozwiązanie decydować, ale jeśli np. mamy dużą rodzinę, może pojawić się kłopot.

Gdy organizujesz spotkanie dla większej liczby osób w domu, możesz wynająć firmę cateringową. Ona dostarczy Ci wybrane potrawy. Jeśli mamy mały metraż, coraz częściej decydujemy się na wynajęcie lokalu. Tam od osoby trzeba liczyć przynajmniej 100 złotych za samo jedzenie. Dodatkowym minusem jest fakt, że restauracje na ogół trzeba rezerwować z rocznym wyprzedzeniem.

Koszty pierwszej komunii to nie tylko cena organizacji przyjęcia, ale również koszt podarunków. Prezenty, którymi rodzice oraz goście obdarowują dzieci, mogą czasem znacząco nadwyrężyć domowy budżet. Nowy komputer, konsola do gier czy rower, czyli prezenty, które są obecnie najpopularniejsze, to koszty rzędu od 900 do 2200 złotych.

Pozostałe prezenty, takie jak pamiątkowe książki, zegarki czy po prostu gotówka dawane w kopercie wiążą się już ze skromniejszym wydatkiem rzędu od 200 do 600 zł. Jeśli nie mamy pieniędzy na drogi prezent, rozwiązaniem może być wspólna składka kilku członków rodziny. Warto rozważyć wszystkie możliwości, aby nie wpaść w finansowe kłopoty.

Więcej o komunijnych wydatkach przeczytasz na cashcom.pl.

{jumi[*9]}

a