czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
piątek, 09 grudzień 2016 13:13

Wyłudzone lexusy trafiły do wypożyczalni

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wyłudzone lexusy trafiły do wypożyczalni fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KSP odzyskali dwa luksusowe samochody marki Lexus, które zostały wzięte w leasing prawdopodobnie za pomocą oszustwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że auta trafiły do wypożyczalni samochodowej. Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Obaj prawdopodobnie będą odpowiadać za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem firmy leasingowej.

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, rozwiązali sprawę związaną z prawdopodobnym wyłudzeniem trzech nowych samochodów marki Lexus, o łącznej wartości ponad 500 tysięcy złotych. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili, że w sprawę mogą być zamieszani dwaj mężczyźni. Obaj zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem dotyczącym doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem należącym do firmy leasingowej. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zbierając materiał w sprawie oraz ustalając okoliczności przestępstwa ustalili miejsce przechowywania dwóch poszukiwanych aut i zabezpieczyli je. Wartość odzyskanych lexusów wynosi 350 tysięcy złotych. Jak się okazało auta te trafiły do jednej z warszawskich wypożyczalni samochodów.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

a