czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
piątek, 27 listopad 2015 15:09

Kokaina i marihuana w mieszkaniu podejrzewanego

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kokaina i marihuana w mieszkaniu podejrzewanego fot. Komenda Stołeczna Policji

Zabezpieczone 240 gramów marihuany, 53 gramy kokainy, sprzęt do uprawy środków odurzających oraz zatrzymany do tej sprawy 25-letni mężczyzna to efekt rozpoznania i pracy operacyjnej policjantów z komisariatu na Targówku.

25-letniemu mężczyźnie prokurator przedstawił zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Realizacja, do której doszło dwa dni temu, w gminie Raszyn, swój początek miała kilka dni temu. Wówczas policjanci z pionu kryminalnego na Targówku, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, natrafili na trop mężczyzny, który mógł posiadać znaczną ilość środków odurzających. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować posiadane informacje i dokładnie sprawdzić wszelkie ślady prowadzące do podejrzanego. W wyniku własnych ustaleń i pracy operacyjnej, policjanci namierzyli podejrzanego, który przebywał na terenie gminy Raszyn.

Policjanci objęli adres obserwacją. W pewnej chwili, przed budynkiem pojawił się mężczyzna, który swoim wyglądem przypominał podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wsiadł do pojazdu i próbował odjechać z miejsca. Wtedy kryminalni podjęli wobec niego interwencję. Operacyjni wyczuli w samochodzie wyraźny zapach marihuany. 25-latek był bardzo zdenerwowany całą tą sytuacją, próbował się tłumaczyć policjantom. Funkcjonariusze przeszukali pojazd, a następnie wraz z 25-latkiem udali się do lokalu, który wynajmował. W mieszkaniu kryminalni ujawnili słoiki z zawartością suszu roślinnego, w szafce kuchennej znaleźli pojemnik z zawartością białego proszku, reklamówkę z zawartością suszu oraz wagę elektroniczną. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli również namiot, nawilżacz powietrza, wiatrak, lampy oraz filtr powietrza, wykorzystywane do uprawy roślin. Mężczyzna przyznał się, że zabezpieczone substancje to marihuana oraz kokaina.

25-letni mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce potem został przewieziony do komisariatu Policji w Raszynie, gdzie funkcjonariusze podjęli dalsze czynności w związku z jego zatrzymaniem. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. 25-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

a