sobota, maj 25, 2024
Follow Us
poniedziałek, 26 październik 2015 13:40

Kryminalni zatrzymali trzech paserów samochodowych

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kryminalni zatrzymali trzech paserów samochodowych fot. Komenda Stołeczna Policji

Wołomińscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w czasie, gdy demontowali oni skradziony samochód. 30-letni Sebastian K., 32-letni Andrzej G. oraz 33-letni Maciej B. siedzieli wewnątrz toyoty i rozbierali wnętrze. Obok pojazdu znajdowały się porozrzucane podzespoły samochodowe. W pobliżu stał peugeot, który również był przygotowany do rozbiórki.

Z pozyskanych informacji przez kryminalnych, wynikało, że w kompleksie leśnym gminy Poświętne odstawiane są, a następnie demontowane samochody pochodzące z kradzieży. Gdy funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, by zweryfikować informacje, na skraju lasu usłyszeli metaliczne odgłosy oraz rozmowy. Gdy zbliżyli się, zauważyli dwa zaparkowane pojazdy: peugeot oraz toyota, w której siedziało trzech mężczyzn. Zajęci demontażem wnętrza samochodu, nie usłyszeli zbliżających się policjantów. Obok znajdowały się porozrzucane podzespoły samochodowe.

Mężczyźni na widok policjantów podjęli próbę ucieczki do lasu. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych zostali zatrzymani, a następnie doprowadzeni do Komendy Policji w celu wykonania czynności służbowych. Zatrzymani mężczyźni znani byli policjantom, gdyż w przeszłości wielokrotnie byli zatrzymywani za kradzieże i paserstwo samochodów. Są to: 30-letni Sebastian K., 32-letni Andrzej G, 33-letni Maciej B. W miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili liczne podzespoły oraz części samochodowe pochodzące ze skradzionych aut.

W wykonywaniu dalszych czynności uczestniczyli policjanci z KRP Warszawa VI, gdyż skradziona toyota była przez nich poszukiwana. Osoby zatrzymane usłyszały już zarzut dotyczący przestępstwa paserstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję o wymiarze kary podejmie sąd.

a