poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 22 kwiecień 2015 15:11

Nielegalne leki na Targach Medycyny

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nielegalne leki na Targach Medycyny fot. Komenda Stołeczna Policji

Kilkadziesiąt opakowań leków i suplementów diety zabezpieczyli policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Farmaceutyki znaleziono na jednym ze stanowisk handlowych podczas Targów Medycyny Naturalnej.

Wstępne ustalenia wskazują na wprowadzanie do obrotu leków i suplementów diety, które nie posiadały polskich oznaczeń świadczących o ich legalnym pochodzeniu.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej Policji przeprowadzili kontrolę stoisk handlowych podczas Targów Medycyny Naturalnej. Funkcjonariusze dysponowali informacją, że na jednym ze stanowisk sprzedawane są leki i suplementy diety niewiadomego pochodzenia. Kontrola wstępnie potwierdziła te wiadomości.

Na miejscu zatrzymano 56-letnią kobietę, która oferowała towar do sprzedaży. Zabezpieczone medykamenty nie posiadały polskojęzycznych oznaczeń, świadczących o ich legalnym pochodzeniu. Policjanci ustalili, że kobieta była już wcześniej zatrzymywana i karana za nielegalny handel lekami.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku naruszenia Ustawy Prawo farmaceutyczne. Biegli sprawdzą, czy farmaceutyki mogły być szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

a